Teddy Eddie uwodzi dzieci, rodziców i nauczycieli połączeniem skutecznej nauki ze świetną zabawą!

 

Metoda opiera się na starannie zaprojektowanych materiałach: książkach, nagraniach dźwiękowych, flashcardach, gadżetach oraz scenariuszach gier i zabaw.

Dzięki tej różnorodności Teddy Eddie nigdy się nie nudzi!

Poniżej prezentujemy przykładowe fragmenty książek, nagrania, gry i wiele innych materiałów.
Większość z nich pochodzi z rozdziału czwartego “Transport” w księdze żółtej .

Plansze z podkładem dźwiękowym

Bajka (story)

The six witches

 

To ćwiczenie czerpie ze znanej nam wszystkim tradycji opowiadania bajek. Dziecko słucha historii, jednocześnie oglądając obrazki. Później przedstawia ją lektorowi, a czasem także przedstawia wcielając się w role. Dzięki 13 etapom wprowadzania historyjki, lektor może różnicować poziom trudności zależnie od możliwości danej grupy.

Przedstawienie (showtime)

Drive a car!

 

W ćwiczeniu typu przedstawienie Teddy Eddie opiera się na metodzie TPR (total physical response – reagowanie ciałem). Dziecko słucha poleceń i wykonuje określone czynności. Równocześnie używa zdań o wysokim poziomie trudności, jak na przykład: “Get out of the car and push it!”.  Rezultat? Nawet skomplikowane frazy zostają z łatwością zapamiętane i wprowadzone do codziennego użycia!

AUDIO

czyli nagranie dźwiękowe

Piosenki (songs)

My yellow car | The flying rock&roll Wszystkie piosenki zostały napisane przez autorki metody. Ich celem jest uczyć nie pojedynczych słów, ale całych zdań! Wykonuje je brytyjski native speaker, uzdolniony szczególnie w kierunku… naśladownictwa głosów. W efekcie dzieci uwielbiają piosenki oraz przyswajają nowe wyrażenia w mgnieniu oka.

Wierszyki (rhymes)

The big truck   Wierszyki działają podobnie jak piosenki. Dziecko słucha, powtarza i wykonuje określoną czynność podczas mówienia. Celem zazwyczaj jest utrwalenie omówionego materiału, zwłaszcza zdań i złożonych form gramatycznych. Rymy, dziecięcy język i wielokrotne powtarzanie znacząco ułatwiają proces zapamiętywania.

Uszy do góry! (ears up)

The City

 

Uszy do góry! to propozycja wyjątkowa. Jest w pełni unikatowa dla metody Teddy Eddie. Opiera się na ćwiczeniach typu listening comprehension, jest jednak dostosowana do potrzeb małych dzieci. Jak wygląda w praktyce? Zazwyczaj jest to krótka, śmieszna historyjka, pojawiająca się pod koniec rozdziału i sprawdzająca, czy dziecko opanowało dany materiał. Słuchanie odbywa się bez żadnych pomocy wizualnych. Po jego zakończeniu nauczyciel zadaje pytania, a uczeń odpowiada.

Gra (game)

Animals are sick

 

W tej grze dzieci bawią się w zwierzęta i lekarza. Poszczególnym zwierzętom dzieje się “krzywda”, ale wtedy do akcji wkracza lekarz z odpowiednim lekarstwem. Zabawa została zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci używały języka funkcjonalnie, rozwijały rozumienie ze słuchu i aktywizowały się w komunikacji, ucząc mówić się w określonym celu. Co więcej, w taką zabawę dzieci chętnie bawiłyby się także w języku ojczystym. Gadżety (stetoskop dla lekarza i pigułki dla chorych zwierząt) dodają zabawie kolorytu.

Animals are sick

 

FRAGMENTY KSIĄŻEK

czyli materiały drukowane

 

Książka ucznia (Student’s Book)

Teddy Eddie spogląda na dziecko z okładki i zaczyna się przygoda z misiem… Wszystkie książki skierowane do uczniów są miękkie, pachnące i kolorowe. Przyciągają dziecięcą uwagę i pobudzają ciekawość. Różnią się od tradycyjnych podręczników dla przedszkolaków: zawierają teksty, które dzieciom mnie przeszkadzają, stanowią za to fantastyczną pomoc dla nauczycieli i rodziców. W ten sposób wędrówka przez świat nauki języka angielskiego zmienia się dla wszystkich w zabawę.

Książka ucznia (Student’s Book)

Poradnik dla rodzica (Parents’ Guide)

Rodzic na bieżąco może śledzić postępy dziecka w nauce. Otrzymuje do rąk poradnik w języku polskim, w którym znajdzie nie tylko informacje o nowych umiejętnościach, jakie nabyła jego pociecha, ale także słowniczki z nowymi słówkami oraz treść ćwiczeń (takich jak piosenki, wierszyki czy gry) w obu językach. Dostaje też pełen opis metody i pomysły, jak wspomagać rozwój języka obcego w domu.

Poradnik dla rodziców (Parents’ Guide)

Książka nauczyciela (Teacher’s File)

Jedną z największych zalet metody Teddy Eddie jest jego przystępność dla lektorów. Dzięki sprytnym rozwiązaniom metodycznym książka dla nauczyciela umożliwia ograniczenie żmudnych przygotowań do każdej lekcji. Zapewnia jasne, proste i praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zajęć. Jej celem jest maksymalne ułatwienie pracy… przy jednoczesnym zapewnieniu wolności decydowania o przebiegu lekcji. Brzmi zachęcajaco?

Książka nauczyciela (Teacher’s File)

Sekretna Książeczka (Secret Booklet)

Każdy zestaw kursanta wyposażony jest w dodatkowy gadżet: mini książeczkę z 38 obrazkami. Każdy przedstawia słowo, które nie występuje nigdzie w Księdze. Słów tych dzieci uczą się jako “haseł” pozwalających im wejść na lekcję. 38 słówek z Sekretnej Książeczki w metodzie Teddy Edie to tylko dodatek, podczas gdy w pracy z tradycyjnym podręcznikiem dziecko uczy się porównywanej liczby terminów… przez rok.

Sekretna Książeczka (Secret Booklet)

Wprowadzenie do programu

Podręcznik metodyczny (Course Manual)

Dodatkowym wprowadzeniem dla lektorów jest podręcznik metodyczny Course Manual. Zawiera on wszystkie informacje na temat metody Teddy Eddie, a także mnóstwo praktycznych wskazówek, jak pracować z dziećmi. Nauczyciel dowie się zatem, w jaki sposób przykuwać uwagę maluchów i jak je przyjaźnie dyscyplinować, pozna także zasady dobrych kontaktów z rodzicami.

Podręcznik metodyczny (Course Manual) zobacz zawartość!

Chcesz wiedzieć więcej?