Akademia Rodzica 2018

Konferencję Synergy Garden 2018 otworzyła II Ogólnopolska Akademia Rodzica – wyjątkowe wydarzenie dedykowane rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym, którzy dbają o rozwój językowy swojej pociechy.
2 wykłady przygotowane przez ekspertów związanych z nauczaniem dzieci odbyły się 7 kwietnia 2018 w Krakowie. Zaprosiliśmy rodziców z okolic Krakowa do udziału w Akademii, a dla tych którzy nie byli w stanie wziąć udziału w wydarzeniu z powodu lokalizacji – wykłady były transmitowane na żywo na naszej stronie internetowej oraz na naszym fanpage’u na Facebookukanale YouTube Teddy Eddie.

WYKŁADY OGÓLNOPOLSKIEJ AKADEMII RODZICA 2018

Hotel Witek Kraków - 07.04.2018

JUSTYNA SINIŁO – KUCZYŃSKA: Jak poznać czy kurs językowy dziecka przynosi efekty?

Inaczej mówiąc: po czym JA – RODZIC mogę stwierdzić, że moje dziecko robi postępy, że się czegoś uczy? Czy zapisując je na kurs nie wyrzucam pieniędzy w błoto? Czy nie marnuję swojego czasu i czasu dziecka?

Przedszkolak nie dostaje ocen (chociaż nawiasem mówiąc oceny szkolne to niezbyt wiarygodny wyznacznik poziomu jezykowego). Przyjmijmy nawet, że rodzic zupełnie nie zna angielskiego. Jak więc ma rozpoznać efekty nauki dziecka? Czy to w ogóle możliwe?

Zdecydowanie tak. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę . I o tym właśnie będzie moja sesja! Serdecznie zapraszam.

ALDONA SEREWA: Co warto wiedzieć o rozwoju kilkulatka, aby pomóc mu w nauce języka obcego.

Podczas tej sesji opowiem o tym, w jaki sposób kilkuletnie dzieci się uczą i rozwijają i jak wpływa to na naukę języka obcego. Powiem o tym, co nam, dorosłym, przysparza najwięcej frustracji, a co wynika z naturalnych zachowań dziecka. Podpowiem co robić i czego nie robić, aby wspomóc dzieci w przyswajaniu języka obcego i aby rozwinąć w nich ciekawość i pasję do języków.