Kilkanaście lat temu, gdy rozpoczynałyśmy pracę nad metodą Teddy Eddie dla przedszkolaków, nie planowałyśmy tworzenia kolejnych książek dla starszych dzieci, czy młodzieży. Jednak życie często pisze inne scenariusze, niż sami zakładamy i kieruje nas w niespodziewane kierunki. Szybko okazało się, że maluchy, które kończyły Teddy Eddie, potrzebowały ambitnej kontynuacji, a takiej na rynku nie było. To właśnie dla nich powstała metoda Savvy Ed, dzięki której możliwa była spójna i przemyślana nauka przez kolejne 3 lata. Po jej wielkim sukcesie zapragnęłyśmy stworzyć kolejną metodę, która pozwoliłaby naszym kursantom osiągnąć poważny poziom językowy, jakim jest B1+ (według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Zależało nam, aby uczniowie przyzwyczajeni do naszego ambitnego i niebanalnego podejścia, mogli przejść przez kolejny etap edukacji językowej i rozwijać się w ten specyficzny, nasz autorski sposób, uwzględniający otoczenie naturalnym językiem, otwarcie na jego „prawdziwe” użycie, ale też na wymagające teksty i nagrania. Dawno temu, gdy same byłyśmy uczennicami, przecierałyśmy te ścieżki z trudem, teraz możemy sprawić, aby stało się to łatwiejsze. Dzięki sensownemu planowi, który stworzyłyśmy, nasi kursanci nabywają sprawność językową spokojniej, z większą świadomością i pewnością. Robią to w pierwszej lidze, Lidze Edwarda.

Życzymy wszystkim naszym uczniom sukcesów edukacyjnych, a ich rodzicom prawdziwej i szczerej dumy ze swoich pociech!

Aleksandra Komada i Diana Kubica

 

Ola Komada

Obecnie pełni rolę dyrektora metodycznego firmy Edu Bears. Dbając o harmonijny rozwój metodyki, udoskonala istniejące metody i współtworzy nowe. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z lektorami oraz metodykami związanymi z siecią Edu Bears i nie tylko. Wciąż jest czynną lektorką języka angielskiego, uwielbia pracować z dziećmi, obserwować ich rozwój językowy i sukcesy, nic jej bardziej nie uskrzydla! No może tylko bieganie, podróże i interesujące książki – tym zajęciom poświęca swój czas wolny.

Diana Kubica

Wierzy, że w zarządzaniu szkołami językowymi tylko rozwiązania systemowe są skuteczne i bezpieczne. Jest właścicielką szkół angielskiego CLAN CITY na Górnym Śląsku. Pasjami wymyśla i organizuje rzeczywistość wokół siebie. Autorka wielu materiałów i programów do nauczania. Od lat szkoli nauczycieli i metodyków. W życiu prywatnym: mama Aleksa i Zabrzanka z wyboru. Jest zapaloną fanką amerykańskich seriali i amatorką turystyki miejskiej.