PRELEGENCI KONFERENCJI SYNERGY BOOST

(w porządku alfabetycznym)
Magdalena Blochowska

Magdalena Blochowska

Edu Bears

Back office manager & B2B support specialist w Edu Bears. Cały okres kariery zawodowej doskonali się w pracy z ludźmi i obsłudze klienta. Ma w sobie potrzebę ciągłego rozwoju, którą zaspokaja poprzez udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach w Polsce i za granicą. Wiedzą chętnie dzieli się z członkami swojego zespołu, a także licencjobiorcami Edu Bears. Przez ostanie 6 lat pracowała w szkole Clan City, gdzie przeszła wszystkie stopnie zawodowe, skończywszy na pozycji kierownika. Niezależnie była managerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English.

Prywatnie wielka fanka Piasta Gliwice. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, jaką jest taniec w każdym wydaniu. Książki to jej konik, szczególnie te pisane po angielsku. Marzy jej się, aby znaleźć czas na prowadzenie chociaż jednej grupy Teddy Eddie.

Błażej Ceglarski

Błażej Ceglarski

Edu Bears

Jest związany z branżą edukacyjną od wielu lat, zarówno z perspektywy lektorskiej oraz biznesowej. W Edu Bears pracuje od 2019 roku. Jako B2B Support and Marketing Junior Specialist na co dzień wspiera głównie czeskich i słowackich licencjobiorców metody Teddy Eddie w ich ciągłym rozwoju biznesowym poprzez aktywne doradzanie w zakresie promocji oraz przygotowania oferty kursów. Jego zainteresowania to szeroko pojęty marketing internetowy, zwłaszcza dla branży edukacyjnej, a także psychologia biznesu. W wolnym czasie uwielbia oddawać się górskim wędrówkom oraz pogłębianiem wiedzy o motoryzacji z lat 1970-1989.  

Sonja Górniak

Sonja Górniak

Edu Bears

Od dwudziestu lat jest czynnym lektorem języka angielskiego i hiszpańskiego. Pracuje jako metodyk w Edu Bears. Zawodowo lubi zgłębiać nauczanie przyjazne mózgowi, slow teaching i głębokie przetwarzanie poznanych treści; oraz bacznie obserwuje, jakie formy nauczania sprawdzają się w praktyce. Uwielbia pomagać w rozwijaniu dydaktycznych skrzydeł i nic jej tak nie cieszy, jak sukcesy lektorów, którymi się opiekuje. Nie wyobraża sobie życia bez prowadzenia lekcji, choćby kilka godzin w tygodniu. W wolnym czasie (którego ciągle ma za mało) prowadzi blogi związane z jej pasjami: nauczaniem, podróżami i gotowaniem.

Adam Jańczak

Adam Jańczak

Edu Bears

Od ponad 20 lat związany z edukacją i nauczaniem języka angielskiego. Nauczyciel, metodyk, konsultant egzaminacyjny i freelancer. Wcześniejsze lata spędził prowadząc szkolenia z wykorzystania nowoczesnych rozwiązań cyfrowych opartych o formułę blended learningu w Republice Czeskiej, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji. Rozpoczął właśnie swój trzeci rok współpracy z firmą Edu Bears w zakresie promocji metody Teddy Eddie wśród szkół językowych w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. W swojej codziennej pracy koncentruje się głównie na motywowaniu i wspieraniu właścicieli szkół, managerów oraz nauczycieli w celu optymalnego wykorzystywania potencjału każdej jednostki.

Hanna Jopkiewicz

Hanna Jopkiewicz

Clan City

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektor, a od 2016 roku metodyk Clan City. Ma doświadczenie w nauczaniu szerokiego spektrum grup, zarówno pod względem wieku uczniów, jak i ich poziomu. W pracy stawia na relacje – przede wszystkim ze współpracownikami. Wierzy w siłę zespołu. Chętnie uczestniczy w szkoleniach, warsztatach i konferencjach, ponieważ docenia możliwość wymiany myśli i spostrzeżeń. Inspirują ją ludzie. Jest poliglotką, a języki – obce i polski – oraz językoznawstwo to jej największe pasje.

Ola Komada

Ola Komada

Edu Bears

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektor, metodyk, a następnie dyrektor zarządzający i metodyczny w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku. Rocznie miała pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów. Jest współautorką metod Teddy Eddie oraz Savvy Ed, z których korzysta obecnie kilkanaście tysięcy uczniów w Polsce. Aktualnie jest prezesem zarządu Edu Bears, gdzie pilnuje stałego rozwoju firmy we wszystkich kierunkach. W swojej pracy stawia na relacje i jak najczęstszy kontakt z właścicielami akredytowanych centrów Teddy Eddie, tak aby być na bieżąco z problemami i wyzwaniami naszej branży. Z racji skali (ponad 200 szkół w sieci) pomaga jej w tym kilkunastoosobowy zespół specjalistów, którym na co dzień zarządza w siedzibie głównej firmy na Górnym Śląsku. Od zeszłego roku jej główny projekt to wejście Edu Bears na rynki zagraniczne; efekty już są – w roku szkolnym 2019/20 uczniowie z Czech również mogli korzystać z metody Teddy Eddie w pierwszych akredytowanych centrach, jakie powstały poza granicami Polski.

Agnieszka Matonia

Agnieszka Matonia

Edu Bears

Method & teacher trainer specialist, absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Swoją przygodę z „Miśkiem” zaczęła w 2012 roku jako lektor w akredytowanym centrum metody Teddy Eddie. Następnie, w jednej z macierzystych szkół (CLAN4YOU) była zarówno lektorem, metodykiem, jak i managerem. Pracowała również jako Teddy Eddie lesson supervisor. Od sierpnia zaczęła pracę w firmie Edu Bears na stanowisku method & teacher trainer specialist. Wierzy, że pozytywne relacje i komunikacja w pracy są kluczem do osiągnięcia wyznaczonych celów. Zawsze stara się jak najlepiej rozwijać potencjał i talenty zarówno swoich uczniów, jak i lektorów, z którymi współpracuje. W życiu prywatnym jest mamą 2-letniej Emilki, dzięki której poznaje metodę Teddy Eddie od zupełnie innej strony – strony rodzica. W wolnym czasie jednym okiem czyta książki, a drugim ogląda seriale, słuchając przy tym muzyki.

Bogna Śmieja

Bogna Śmieja

Edu Bears

Nauczaniem dzieci zajmuje się od blisko 20 lat. Jej pasją jest metodyka, którą rozumie jako ciągłe poszukiwanie rozwiązań, zwiększających efektywność nauczania, i budowania relacji z uczniami. Jest przekonana, że aby nauczanie było skuteczne zarówno lektor, jak i uczeń muszą się czuć na zajęciach dobrze, potrzeby obu stron muszą być „zaopiekowane”. Drugim jej zamiłowaniem jest komunikacja – stąd udział w licznych szkoleniach i warsztatach dotyczących komunikacji. Oba zainteresowania z radością łączy w swojej pracy w Edu Bears, gdzie ma pod swoimi skrzydłami zespół metodyczny, którego celem jest m. in. wspieranie opiekunów metody i lektorów.

Prywatnie mama trójki dorosłych już dzieci. Uwielbia wypady w góry, narciarstwo i jazdę na rowerze.

Ewa Zawieracz - Karasińska

Ewa Zawieracz - Karasińska

Edu Bears

Absolwentka NKJO w Gliwicach oraz Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Prywatnie mama dwóch synów, którzy od początku są wtajemniczani w świat Misia Eddiego. Swoją przygodę z metodą Teddy Eddie rozpoczęła w 2011 roku na stanowisku opiekuna metody w jednym z akredytowanych centrów. Podczas praktyki zawodowej prowadziła kilkadziesiąt grup Teddy Eddie i Savvy Ed, uczyła juniorów oraz licealistów. W swojej pracy stawia na dynamikę zajęć oraz budowanie pewności siebie u uczniów w używaniu języka angielskiego. Pracuje w Edu Bears na stanowisku methodology consultant, co oznacza, że przygotowuje lektorów do roli opiekuna metody Teddy Eddie oraz Savvy Ed. Prowadzi zarówno hospitacje lekcji on-line, jak i szkolenia z metod Teddy Eddie i Savvy Ed dla nowych lektorów w całej Polsce oraz za granicą. W lektorach stara się zaszczepić miłość do Teddiego Eddiego i Savviego Eda oraz radość z prowadzenia zajęć tak, aby nauczanie było jeszcze bardziej efektywne.