deDOMO to propozycja dla rodziców, którzy chcą pobawić się językiem angielskim ze swoimi dziećmi w domu. Poniżej prezentujemy kilka słów o metodzie, pełny opis znajdą Państwo w Przewodniku Metodycznym, umieszczonym na dole strony. 

Zachęcamy, bo naprawdę warto!

 

Metoda deDOMO to propozycja domowej

zabawy językowej

z Waszymi dziećmi! 

Dlaczego deDOMO:

deDOMO to metoda pozytywnej domowej edukacji językowej, dzięki której dziecko zacznie uczyć się jeszcze efektywniej. Pozwala odkryć zaskakujące cechy języka domu, dowiedzieć się, jakie są zalety „kompetencji częściowej” i dlaczego nie należy bać się mówić po angielsku, nie tylko we własnym domu oraz jak nauczyć się dostrzegać i doceniać sukces w nauce języka obcego – u siebie i u dziecka.

Za co Teddy Eddie lubi deDOMO?

 

Metoda Teddy Eddie to nowatorska koncepcja pedagogiczna, której istotą jest ośmielenie dzieciaków  i skuteczne zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób mówienia po angielsku w grupie rówieśników, pod okiem wykwalifikowanego lektora, w warunkach szkolnych.

A jak ten dobroczynny efekt wzmocnić i utrwalić także poza zajęciami? Tu właśnie wkracza deDOMO – nowatorski pomysł na ocieplenie języka obcego w warunkach domowych, w formie spontanicznej, edukacyjnej zabawy językowej, z kluczowym udziałem mamy i taty, ale obliczonej na maksymalny efekt motywacyjny u samych dzieciaków.

 

Te dwie koncepcje doskonale się uzupełniają i wzajemnie wspierają, dając dziecku szansę na pogłębiony kontakt z językiem obcym – w szkole językowej i we własnym domu. Dzięki temu angielski już wkrótce będzie dla dziecka tak bliski jak … ukochany pluszowy miś!

 

 

Metoda deDOMO i oparty na niej projekt edukacyjny „Angielski dla rodziców deDOMO” zostały wyróżnione prestiżowym certyfikatem Kreatywność i Innowacje 2009, przyznanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.  W 2012 roku inicjatywa zdobyła kolejne cenne wyróżnienie, nagrodę im. Kallimacha, przyznawaną za wybitne osiągnięcia edukacyjne przez Magazyn Literacki Książki.

 

Twórcą metody deDOMO i głównym autorem serii przewodników „Angielski dla rodziców” jest dr Grzegorz Śpiewak, wieloletni wykładowca w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie związany z nowojorską uczelnią New School.

Dr Śpiewak jest jednym z najbardziej cenionych w kraju i poza jego granicami autorytetów w dziedzinie nauczania języka angielskiego, byłym prezesem IATEFL Poland – Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce (obecnie zasiada w komitecie honorowym tej organizacji). Jest także jednym z najpopularniejszych trenerów nauczycieli języka angielskiego, stale współpracując z Macmillan Education i DOS-Teacher Training Solutions.

Prywatnie Grzegorz Śpiewak jest tatą Jeremiego i Tani, dla których stworzył Program deDOMO.

Przewodnik Metodyczny to pełny opis metody i pomysły, jak wspomagać rozwój języka obcego w domu.

Kliknij i dowiedz się więcej!

Poniżej prezentujemy trzy Przewodniki Językowe oraz zestawy nagrań mp3 dopasowane materiałem do trzech ksiąg Teddy Eddie. 

RED

Przewodnik językowy dla koloru czerwonego

BLUE

Przewodnik językowy dla koloru niebieskiego

YELLOW

Przewodnik językowy dla koloru żółtego

Przewodnik RED

Przewodnik BLUE

Przewodnik YELLOW

Nagrania mp3 dla koloru czerwonego

Nagrania mp3 dla koloru niebieskiego

Nagrania mp3 dla koloru żółtego