Metoda opiera się na starannie zaprojektowanych materiałach: książkach, nagraniach dźwiękowych, flashcardach, gadżetach oraz scenariuszach gier i zabaw.

 

Poniżej prezentujemy przykładowe fragmenty książek, nagrania, gry i wiele innych materiałów.
Większość z nich pochodzi z rozdziału czwartego “Transport” w Księdze Żółtej.

Plansze z podkładem dźwiękowym

Bajka (story)

The Six Witches

To ćwiczenie czerpie ze znanej nam wszystkim tradycji opowiadania bajek. Dziecko słucha historii, jednocześnie oglądając obrazki. Później przedstawia ją lektorowi, a czasem także przedstawia wcielając się w role. Dzięki 13 etapom wprowadzania historyjki, lektor może różnicować poziom trudności zależnie od możliwości danej grupy.

Przedstawienie (showtime)

Drive a Car!

W ćwiczeniu typu przedstawienie Teddy Eddie opiera się na metodzie TPR (total physical response – reagowanie ciałem). Dziecko słucha poleceń i wykonuje określone czynności. Równocześnie używa zdań o wysokim poziomie trudności, jak na przykład: “Get out of the car and push it!”.  Rezultat? Nawet skomplikowane frazy zostają z łatwością zapamiętane i wprowadzone do codziennego użycia!

AUDIO

czyli nagranie dźwiękowe

Piosenki (songs)

My Yellow Car | The Flying Rock’n’Roll

Wszystkie piosenki zostały napisane przez autorki metody. Ich celem jest uczyć nie pojedynczych słów, ale całych zdań! Wykonuje je brytyjski native speaker, uzdolniony szczególnie w kierunku… naśladownictwa głosów. W efekcie dzieci uwielbiają piosenki oraz przyswajają nowe wyrażenia w mgnieniu oka.

Wierszyki (rhymes)

The Big Truck

Wierszyki działają podobnie jak piosenki. Dziecko słucha, powtarza i wykonuje określoną czynność podczas mówienia. Celem zazwyczaj jest utrwalenie omówionego materiału, zwłaszcza zdań i złożonych form gramatycznych. Rymy, dziecięcy język i wielokrotne powtarzanie znacząco ułatwiają proces zapamiętywania.

Uszy do góry! (ears up)

The City

Uszy do góry! to propozycja wyjątkowa. Jest w pełni unikatowa dla metody Teddy Eddie. Opiera się na ćwiczeniach typu listening comprehension (rozumienie ze słuchu), jest jednak dostosowana do potrzeb małych dzieci. Jak wygląda w praktyce? Zazwyczaj jest to krótka, śmieszna historyjka, pojawiająca się pod koniec rozdziału i sprawdzająca, czy dziecko opanowało dany materiał. Słuchanie odbywa się bez żadnych pomocy wizualnych. Po jego zakończeniu nauczyciel zadaje pytania, a uczeń odpowiada.

Gra (game)

Animals are sick

W tej grze dzieci bawią się w zwierzęta i lekarza. Poszczególnym zwierzętom dzieje się “krzywda”, ale wtedy do akcji wkracza lekarz z odpowiednim lekarstwem. Zabawa została zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci używały języka funkcjonalnie, rozwijały rozumienie ze słuchu i aktywizowały się w komunikacji, ucząc mówić się w określonym celu. Co więcej, w taką zabawę dzieci chętnie bawiłyby się także w języku ojczystym. Gadżety (stetoskop dla lekarza i pigułki dla chorych zwierząt) dodają zabawie kolorytu.

Animals are sick

 

FRAGMENTY KSIĄŻEK

czyli materiały drukowane

 

Książka ucznia (Student’s Book)

Teddy Eddie spogląda na dziecko z okładki i zaczyna się przygoda z misiem… Wszystkie książki skierowane do uczniów są miękkie, pachnące i kolorowe. Przyciągają dziecięcą uwagę i pobudzają ciekawość. Różnią się od tradycyjnych podręczników dla przedszkolaków: zawierają teksty oraz cały materiał przerabiany na zajęciach. Dzieciom to nie przeszkadza, a na dodatek stanowi fantastyczną pomoc dla nauczycieli i rodziców. W ten sposób wędrówka przez świat nauki języka angielskiego zmienia się dla wszystkich w zabawę.

 

Książka ucznia (Student’s Book)

Poradnik dla rodziców (Parents’ Guide)

Rodzic na bieżąco może śledzić postępy dziecka w nauce. Otrzymuje do rąk poradnik w języku polskim, w którym znajdzie nie tylko informacje o umiejętnościach, jakie nabędzie jego pociecha, ale także słowniczki z nowymi słówkami oraz treść tekstów (takich jak piosenki, wierszyki czy bajki) w obu językach. Dostaje też pełen opis metody i pomysły, jak wspomagać rozwój języka obcego w domu.

 

Poradnik dla rodziców (Parents’ Guide)

Sekretna Książeczka (Secret Booklet)

Każdy Pakiet Edukacyjny wyposażony jest w dodatkowy gadżet: mini książeczkę z 38 obrazkami. Każdy przedstawia słowo, które nie występuje nigdzie w Księdze. Słów tych dzieci uczą się jako “haseł” pozwalających im wejść na lekcję. 38 słówek z Sekretnej Książeczki w metodzie Teddy Edie to tylko dodatek, podczas gdy w pracy z tradycyjnym podręcznikiem dziecko uczy się porównywanej liczby terminów… przez rok.

Sekretna Książeczka (Secret Booklet)