PRELEGENCI KONFERENCJI SYNERGY GARDEN 2018

Ola Komada

Ola Komada

Edu Bears

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektor, metodyk, a następnie dyrektor metodyczny w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku, rocznie miała pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów. Z jej pasji do uczenia maluszków powstała praktyczna strona metody nauczania języka angielskiego dla dzieci – Teddy Eddie, nominowanej do nagrody ELTons za innowacyjność. Jest dyrektorem metodycznym firmy Edu Bears, gdzie pilnuje stałego rozwoju firmy, we wszystkich kierunkach. Od kilku lat zaangażowana jest w nowy projekt – metodę Savvy Ed, unikatowy kurs dla zaawansowanych językowo dzieci w wieku 7-10 lat. Ma bardzo praktyczne podejście do zawodu lektora, sporo wymaga od uczniów, ale też od siebie. Z racji nadmiaru obowiązków stawia na nauczanie systemowe, które pozwala zredukować czas przygotowania do zajęć, przy jednoczesnym uzyskiwaniu naprawdę dobrych efektów. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci – Zuzi (10) i Emila (5) i z wielką fascynacją obserwuje również ich postępy językowe.

Bogna Śmieja

Bogna Śmieja

Edu Bears

Metodyk Edu Bears – odpowiada zarówno za szkolenie lektorów Teddy Eddie, jak i przyszłych szkoleniowców metody Teddy Eddie, w tym ekipy Lesson Supervisors. Prowadzi ponad sto hospitacji on-line rocznie. Nauczaniem dzieci zajmuje się od szesnastu lat. Jej pasją jest metodyka, którą rozumie jako ciągłe poszukiwanie doskonałości w nauczaniu, poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jak uczyć skuteczniej? co ulepszyć w sobie, żeby skorzystali uczniowie? jak kierować i zarządzać grupą? Wie, że inspiracje do skutecznego nauczania można znaleźć wszędzie – u swoich dzieci, uczniów, na kursach i szkoleniach, ale także poza obszarem edukacji. Poszukiwania zaprowadziły ją m.in. na rok do szkoły St. Catherine’s Montessori School w USA, gdzie mogła poznać metodę M. Montessori w praktyce, oraz na liczne kursy, np. Making the Most of a Coursebook (Pilgrims – Canturbury, UK) czy Practical ICT Tools for Language Teaching (ETI, Malta).

Diana Kubica

Diana Kubica

Clan City / Edu Bears

Polonistka i anglistka. Właścicielka szkół angielskiego CLAN CITY, Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English oraz Centrum Badań i Rozwoju Edukacji Językowej, w którym powstają innowacyjne programy i metody nauczania. Współautorka metody TEDDY EDDIE, która otrzymała z ramienia British Council nominację do międzynarodowej nagrody ELTons. Autorka ambitnej metody SAVVY ED dla starszych dzieci. Współwłaścicielka firmy edukacyjnej EduBears sp. z o.o. Metodyka nauczania to coś, co zna i kocha, a biznes, to to, czego potrzebuje i czego wciąż się uczy. Za najpotrzebniejsze, a zarazem najtrudniejsze w pracy uważa zarządzanie zasobami ludzkimi i wdrażanie rozwiązań systemowych. Prywatnie mama nastolatka, na którym nieustannie testuje swoje pomysły dydaktyczne. Pasjonatka zwiedzania, literatury o krajach arabskich i seriali telewizyjnych. Hobbistycznie uprawia taniec towarzyski.

 

prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski

prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski

Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Uczestnik i koordynator ok. 60 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, głównie  dotyczących zachowań ryzykownych młodzieży.. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert edukacji medialnej. Jego zainteresowania badawcze związane są zagadnieniami: tradycyjnych i nowych (np  cyberprzemoc). W latach 2008 2012 był członkiem konsorcjum międzynarodowego badaczy cyberprzemocy (COST IS801), członek konsorcjum naukowego IS1210 dotyczącego wpływu wyglądu i wizerunku online na funkcjonowanie i zdrowie młodzieży oraz COST CA16297 European Network for Problematic Usage of the Internet. Problematic use of the internet (PUI).

Autor pierwszej monografii na rynku polskim dotyczącej agresji elektronicznej „Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży” (GWP, Sopot 2011) oraz książki „Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży” (Impuls, 2012). Więcej na www.jacekpyzalski.pl.

 

dr Grzegorz Śpiewak

dr Grzegorz Śpiewak

DOS-ELTea/ deDOMO Education

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i University of Essex, Colchester (Wlk. Brytania). Wykładowca i adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego z 19-letnim stażem, obecnie związany z prestiżową nowojorską uczelnią The New School, gdzie prowadzi wykłady w ramach On-line MA TESOL Programme.

Kluczowy trener i naczelny doradca ds. metodyki nauczania polskiej filii wydawnictwa Macmillan Education, powszechnie uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych mówców w branży, regularnie plasujący się na najwyższych miejscach branżowych rankingów popularności. Założyciel i prezes DOS-Teacher Training Solutions, niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych, pierwszego na polskim rynku szkoleń specjalistycznego ośrodka dedykowanego nauczycielom i lektorom tej branży. Kierowany przez dr Śpiewaka DOS-TTS jest od niemal 15 lat jedyną tego rodzaju inicjatywą, skupiającą kluczowych ekspertów z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajów anglojęzycznych.

Ma na swoim koncie szereg publikacji naukowych i popularyzatorskich, a także  kilka prawdziwych bestsellerów. Najnowszym z nich jest seria przewodników „Angielski dla rodziców”, oparta na jego autorskiej koncepcji metodycznej deDOMO (deDOMO Education 2010).

Justyna Siniło - Kuczyńska

Justyna Siniło - Kuczyńska

Homeschool

Karierę nauczycielską rozpoczęła w wieku 5 lat, kiedy to założyła swój pierwszy dziennik klasowy, a ławki wypełnione misiami i lalkami słuchały jej nauk jak zaczarowane. Kim jest teraz? 

To współwłaścicielka Homeschool – jednej z najstarszych białostockich szkół językowych, partnera Premium Teddy Eddie. Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i anglistyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła roczny program Master Business Training Kamili Rowińskiej. Jest zafascynowana ideą Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga. Aby pamiętać o tym przesłaniu na co dzień, skrót NVC nosi na… swoich paznokciach. Jest mamą 14-letniej Mai i 8-letniego Michała. Uwielbia kawę, ciasto i szeroko rozumianą edukację. Stąd nazwa jej bloga: Sweet Edu (www.sweetedu.pl), na którym z ogromną energią dzieli się swoją wiedzą. Bo kto jeśli nie mama i właścicielka szkoły językowej w jednym, lepiej opowie rodzicowi, jak książkowa teoria nauczania języka obcego sprawdza się w praktyce?

W Homeschool bardzo dba o to, by szkoła była miejscem nauki nie tylko angielskiego, ale i tolerancji, ekologii, pomocy innym. Od kilkunastu lat wspiera organizacje charytatywne, organizując dwa razy do roku, przy okazji testów semestralnych, akcję “Płacimy za testy”. Obecnie współpracuje z fundacją Dobra Fabryka, a w lutym b.r. zaprosiła na spotkanie otwarte założyciela fundacji,  Szymona Hołownię, aby uczniowie, rodzice i osoby z zewnątrz mogły dowiedzieć się u źródła jak efektywnie pomagać innym.

Ewelina Dagiel - Surmańska

Ewelina Dagiel - Surmańska

What's Up?

Założycielka szkoły języka angielskiego What’s up?, muzyk i pedagog z zamiłowania i wykształcenia, a prywatnie mama trójki dzieci Weroniki, Małgosi oraz Kuby. Ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe zintegrowanej wczesnej edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Ogromny wpływ na jej pracę pedagogiczną ma wykształcenie muzyczne. Jako absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st w Olsztynie, w klasie skrzypiec oraz altówki, zwraca szczególną uwagę na melodię języka. W roku 2015 ukończyła półroczny kurs ,Porozumienia bez przemocy’, której autorem jest dr Marshall B. Rosenberg i od tamtej pory jest entuzjastką kształtowania procesu edukacyjnego, rozwiązywania konfliktów w życiu prywatnym oraz zawodowych oraz poszukiwania strategii działania w oparciu o ten model komunikacji. Z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem wprowadziła w swojej szkole zarówno metodę Teddy Eddie, jak i Savvy Ed. W 2016 roku utworzyła pierwsze niezależne centrum szkoleniowe Teddy Eddie oraz dołączyła do ekipy Lesson Supervisors, a co się z tym wiąże szkoli przyszłych lektorów tej metody, prowadzi hospitacje on-line oraz sesje podczas konferencji organizowanych przez firmę Teddy Eddie.

 

Magdalena Szuber

Magdalena Szuber

iSpeak English School

Dyrektor metodyczny i właściciel szkoły języka angielskiego dla dzieci iSpeak, partnera Premium Teddy Eddie. Absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu SWPS oraz anglistyki w NKJO i IFA we Wrocławiu. Nauczaniem zajmuje się od dziesięciu lat. Metodyka to dla niej pojęcie łączące pasję i praktyczne, systemowe rozwiązania: jak pokierować grupą aby zaangażować wszystkich uczniów? jak zwiększyć czas na produkcję językową? jak zminimalizować rolą nauczyciela na zajęciach i rozwijać autonomię w uczniach? Inspiracje czerpie od swoich małych kursantów, obserwując ich zainteresowania, potrzeby i możliwości. Jako absolwentka Akademii Trenera Talentów PTI postrzega budowanie relacji, wspieranie i rozwijanie potencjału uczniów i lektorów jako kluczowe narzędzia do sukcesu w edukacji.

Dawid Bałutowski

Dawid Bałutowski

BCB Szkolenia Coaching

Psycholog, trener, coach. Właściciel firmy szkoleniowej Grupa PBE i współwłaściciel marki BCB Szkolenia Coaching. Ukończył m.in. Akademię Treningu interpersonalnego (Pracownia Psychologiczna Elżbieta Sołtys) i The Art And Science of Coaching (Wszechnica UJ, Erickson College International). Od 12 lat szkoli w sektorze biznesu i oświaty. Przepracował ponad 8000 godzin szkoleniowych.  Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu szeroko rozumianych kompetencji interpersonalnych, rozwoju osobistego i osobistej efektywności, umiejętności menadżerskich, treningach interpersonalnych i treningach asertywności.  Prowadzi szkolenia train the trainers (m.in. w ramach Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych Pracowni Psychologicznej, kursów Trener Sukcesu dla doświadczonych trenerów, Szkoły Trenerów Biznesu Orinoko Szkolenia i Doradztwo,  prowadzi zajęcia na Wyższej Szkole Europejskiej na kierunku „Coach i Trener – partner w rozwoju”, jak również szkoli trenerów wewnętrznych w przedsiębiorstwach). Prelegent ponad 100 konferencji na terenie całej Polski, autor licznych publikacji z zakresu zarządzania i komunikacji. Od 2015 roku prowadzi Szkołę Trenerów Biznesu i Rozwoju Osobistego BCB.

Prowadzi sesje business coachingu i life coachingu zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw.

Aldona Serewa

Aldona Serewa

Sense - Szkolenia i rozwój

Studiowała filologię angielską i tłumaczenia na Uniwersytecie Śląskim oraz zarządzanie personelem na SWPS.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy lektorki, trenerki i metodyka. Współpracowała z dwoma ogólnopolskimi szkołami języków obcych jako DOS oraz metodyk do spraw szkoleń korporacyjnych, z sukcesem wdrażając autorskie programy nauczania, monitorując jakość szkoleń, oraz dbając o rozwój kadry lektorskiej. Organizowała szkolenia dla wielu branż i instytucji publicznych.

We współpracy z PASE od prawie dekady prowadzi szkolenia w ramach Kapeluszy Lektora, a także Akademii Metodyka i Akademii Coacha. Trener i prezenter wydawnictwa Cambridge. Autorka artykułów do czasopisma „Personel i zarządzanie” i „The Teacher”. Od niedawna związana również z eduNation w charakterze trenera.

Więcej o trenerce dowiesz się tu: http://aldonaserewa.pl

Paweł Markiewicz

Paweł Markiewicz

Kancelaria Janowski/Markiewicz

Radca prawny. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspólnik w Kancelarii Janowski/Markiewicz. Specjalizuje się w prawie autorskim, własności przemysłowej oraz danych osobowych.

Uczestniczył w szeregu projektów, których przedmiotem było nabywanie praw własności intelektualnej odpowiadając za bezpieczeństwo prawne transakcji oraz audyt praw. Doradza podmiotom z sektora IT, branży wydawniczej, firmom technologicznym oraz agencjom reklamowym w obszarze zarządzania własnością intelektualną oraz zawierania i negocjowania umów. Przeprowadza audyty dotyczące legalności przetwarzania danych osobowych. Reprezentuje klientów w sporach dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej oraz sporach z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Prelegent na seminariach, konferencjach oraz szkoleniach. Jeden z założycieli serwisu Wokół Prawa Własności Intelektualnej – www.wpwi.pl. Autor artykułów w prasie branżowej.

Magdalena Kania

Magdalena Kania

DOS ELT-ea

Magdalena Kania has been an active teacher for over 20 years – with an unyielding passion, she says. She started out in a Rybnik upper-secondary school back in 1994. Two years later she founded her own private language school.

In March 2016 she took a major step forward, completing DOS-ELTea Teacher Trainer Academy 2.0., and swiftly moving into the teacher training profession. She swept her audience of their feet at IATEFL PL Szczecin and Bielsko-Biała with fantastic sessions, and then went from strength to strength as a core trainer on the workshops hosted by DOS-ELTea (ON-line, ONA off-line; Teacher Level Master). Her flare, enthusiasm and organizational skills have quickly been noticed, the result of which is her new role in DOS-ELTea as Projects Manager.

Karol Wątrobiński

Karol Wątrobiński

Radca prawny

Radca prawny. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w prawie autorskim, ochronie danych osobowych oraz IT.

Na co dzień doradza m.in. firmom z branży technologicznej, e-commerce oraz agencjom reklamowym w kwestiach dotyczących danych osobowych oraz prawa nowych technologii. Reprezentuje klientów w sporach dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej oraz sporach dotyczących nieuczciwej konkurencji. 

Prelegent na seminariach, konferencjach oraz szkoleniach. Jeden z założycieli serwisu Wokół Prawa Własności Intelektualnej – www.wpwi.pl. Współpracuje z kancelarią Janowski/Markiewicz. 

Karolina Sibielak

Karolina Sibielak

Marketing Manager Edu Bears

Fanka miasta Poznań, bo tam spędziła swoje najlepsze lata studenckie studiując filologię angielską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Zaczynała swoją karierę jako nauczyciel języka angielskiego w gimnazjum. Jednak świat biznesu skusił ją możliwością połączenia praktyki języka angielskiego i marketingu w międzynarodowym środowisku. Przez ostatnie siedem lat była odpowiedzialna za wdrażanie komunikacji marketingowej na rynkach wschodnich w amerykańskiej korporacji Amway. Tam zaraziła się Marketingiem na dobre.

Mama 3-letniej Lilki i 1,5 rocznego Leona. Praktykuje jogę z dzieciakami stojąc na głowie. A w każdej wolnej chwili słucha audiobooków Brené Brown. Od Lutego dołączyła do zespołu Edu Bears.