PRELEGENCI KONFERENCJI SYNERGY GARDEN 2020 (w porządku alfabetycznym)

Magdalena Blochowska

Magdalena Blochowska

Edu Bears

Back Office Manager & B2B Support Specialist w Edu Bears. Cały okres kariery zawodowej doskonali się w pracy z ludźmi i obsłudze klienta. Ma w sobie potrzebę ciągłego rozwoju, którą zaspokaja poprzez udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach w Polsce i za granicą. Wiedzą chętnie dzieli się z członkami swojego zespołu, a także Licencjobiorcami Edu Bears. Przez ostanie 6 lat pracowała w szkole Clan City, gdzie przeszła wszystkie stopnie zawodowe, skończywszy na pozycji kierownika szkoły. Niezależnie była menadżerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English.

Prywatnie wielka fanka Piasta Gliwice. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, jaką jest taniec, w każdym wydaniu, książki to jej konik, szczególnie te pisane po angielsku. Marzy jej się, aby znaleźć czas na podjęcie się prowadzenia chociaż jednej grupy Teddy Eddie.

Jacek Członkowski

Jacek Członkowski

Pygmalion

Nazywam się Jacek Członkowski, jestem dyrektorem i właścicielem Szkoły PYGMALION na warszawskim Bródnie. Moja przygoda z Pygmalionem zaczęła się w 1990 roku, kiedy byłem jeszcze uczniem liceum i zapisałem się na kurs angielskiego. Potem jako student pedagogiki i germanistyki zacząłem pracować w sekretariacie szkoły, a po ukończeniu studiów zostałem jej kierownikiem. Swoja karierę zawodową ściśle związałem z edukacją językową i szkoleniami dla nauczycieli. W szkole Pygmalion robiłem prawie wszystko: obsługiwałem klientów, uczyłem języka niemieckiego i angielskiego, byłem dyrektorem administracyjnym oraz metodykiem.
Przez ponad 10 lat byłem prezesem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, gdzie prowadziłem kampanie społeczne, zajmowałem się promocją nauk języków obcych oraz organizowałem szkolenia i konferencje dla nauczycieli. Byłem również założycielem firmy szkoleniowej PASE Szkolenia Sp. z o.o. oraz współzałożycielem EDUNATION. Udzielałem się społecznie we władzach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL oraz w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Językowych EAQUALS.
Obecnie swoją całą energię poświęcam na rozwój szkoły PYGMALION!

Ewelina Dagiel - Surmańska

Ewelina Dagiel - Surmańska

What’s up?/Edu Bears

Jest założycielem i dyrektorem metodycznym Akademii Rozwoju What’s up?, edukatorem Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli i rodziców, muzykiem i pedagogiem z zamiłowania i wykształcenia, a prywatnie mamą trójki dzieci: Weroniki, Małgosi oraz Kuby. Ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe zintegrowanej wczesnej edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Została Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny w klasie oraz rodziców, ponieważ od początku swojej działalności zawodowej, czyli od 1998r., głęboko wierzyła w to, że nie ma edukacji bez relacji. Z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem wprowadziła w swojej szkole zarówno metodę Teddy Eddie, jak i Savvy Ed. W 2016 roku utworzyła pierwsze niezależne centrum szkoleniowe Teddy Eddie oraz dołączyła do ekipy metodyków Edu Bears. Ewelina zdobyła wszystkie poziomy szkoleniowe z metod Teddy Eddie i Savvy Ed, a co się z tym wiąże, szkoli przyszłych lektorów tych metod, prowadzi hospitacje lekcji on-line oraz szkolenia w całej Polsce.

dr hab. Joanna Femiak

dr hab. Joanna Femiak

Personnel Training Institute

Wykształcenie: Psycholog i filozof, Absolwent i wykładowca Szkoły dla Trenerów Biznesu, Absolwent Szkoły Trenerów Treningu Interpersonalnego. Habilitację obroniła na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w 2019 roku.
Doświadczenie zawodowe: Wieloletni trener, coach i doradca ds. zarządzania personelem, Międzynarodowy Trener Videotreningu Komunikacji (VIT).
Podczas swoich szkoleń łączy umiejętności psychologa, praktykę trenera z wiedzą pięknej dziedziny, jaką jest filozofia. Maksyma, która jej towarzyszy w pracy i życiu to:
„Co sobie uświadamiasz, to kontrolujesz, to, czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje ciebie” A. de Mello.
Projektuje i wspiera instytucje we wprowadzaniu systemów HR w firmach. Bada zagadnienia związane z edukacją dorosłych, samoświadomością i szeroko rozumianym rozwojem.
W PTI monitoruje działalność merytoryczną i administracyjną Instytutu, czuwa nad jego rozwojem. Odpowiada także za wizerunek PTI na rynku szkoleń. Jest członkiem PTP, PTF.

Sonja Górniak

Sonja Górniak

Edu Bears

Active teacher, teacher trainer and methodology consultant. Always looking for better ways to pass on her passion for languages. She puts great emphasis on the good relationship with the student, without forgetting the necessity of measuring and encouraging progress. In language learning, she believes in the balance between novelties and classics, in communication and interaction, as well as in seeing language as a tool rather than an objective in itself.

Ola Komada

Ola Komada

Edu Bears

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektor, metodyk, a następnie dyrektor zarządzający i metodyczny w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku, rocznie miała pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów. Jest współautorką metod Teddy Eddie oraz Savvy Ed, z których korzysta obecnie kilkanaście tysięcy uczniów w Polsce. Obecnie jest prezesem zarządu Edu Bears, gdzie pilnuje stałego rozwoju firmy, we wszystkich kierunkach. W swojej pracy stawia na relacje i jak najczęstszy kontakt z właścicielami akredytowanych centrów Teddy Eddie, tak aby być na bieżąco z problemami i wyzwaniami naszej branży. Z racji skali (ponad 200 szkół w sieci) pomaga jej w tym kilkunastoosobowy zespół specjalistów, którym na co dzień zarządza w siedzibie głównej firmy, na Górnym Śląsku. Od zeszłego roku jej główny projekt to wyjście Edu Bears na rynki zagraniczne, efekty już są, tak więc w roku szkolnym 2019/20 uczniowie z Czech również będą mogli korzystać z metody Teddy Eddie w pierwszych akredytowanych centrach, jakie powstały poza granicami Polski.

Diana Kubica

Diana Kubica

Edu Bears/Clan City

Polonistka i anglistka. Właścicielka szkół angielskiego CLAN CITY, Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English oraz Centrum Badań i Rozwoju Edukacji Językowej, w którym powstają innowacyjne programy i metody nauczania. Współautorka metody TEDDY EDDIE, która otrzymała z ramienia British Council nominację do międzynarodowej nagrody ELTons. Autorka ambitnej metody SAVVY ED dla starszych dzieci. Współwłaścicielka firmy edukacyjnej EduBears sp. z o.o. Metodyka nauczania to coś, co zna i kocha, a biznes, to to, czego potrzebuje i czego wciąż się uczy. Za najpotrzebniejsze, a zarazem najtrudniejsze w pracy uważa zarządzanie zasobami ludzkimi i wdrażanie rozwiązań systemowych. Prywatnie mama nastolatka, na którym nieustannie testuje swoje pomysły dydaktyczne. Pasjonatka zwiedzania, literatury o krajach arabskich i seriali telewizyjnych. Hobbistycznie uprawia taniec towarzyski.

 

Agnieszka Matonia

Agnieszka Matonia

Clan4You/Edu Bears

A graduate of English Philology at the University of Bielsko – Biała and the University of Silesia. She started her journey with the Teddy Eddie method in 2012 in one of Accredited Centres. Now she is a methodologist at Clan4You language school. She also works as a Teddy Eddie Lesson Supervisor. She loves to work with kids and foster their communicative competence. She believes that cooperation is the key to development and growth. In her private life, she is the mother of one year old Emilia.

Dominika Muńko

Dominika Muńko

Memo

Philosopher, English teacher, methodologists and neuroscientist absolutely fascinated by human brain and its cognitive capabilities; founder of a language school and author of rewarded and licensed method of efficient teaching and learning Memo; member of many international research groups: in Foggia, Modena, New York and Kelaniya.

Agnieszka Pędzimąż

Agnieszka Pędzimąż

Summit/Edu Bears

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego i studiów podyplomowych pedagogiki terapeutycznej oraz zarządzenia oświatą. Lektor języka angielskiego, francuskiego z dyplomem DELF, Teddy Eddie Lesson Supervisor i Eduaktor Pozytywnej Dyscypliny.
Nauczaniem języków obcych zajmuje się od ponad 20 lat. Z jej pasji do uczenia stworzyła Europejskie Centrum Językowe Summit w 1998 r. a z miłości do dzieci założyła Niepubliczne Przedszkole Językowe Happy Teddy w 2005 r.
Prywatnie mama trzech córek: Laury (17), Mai (11) i Milenki (5), z którymi wdraża koncepcję Pozytywnej Dyscypliny w domu. Wyznając zasadę 100% zaangażowania w to, co robi, wprowadza ją również w swojej szkole i przedszkolu.

Bogna Śmieja

Bogna Śmieja

Edu Bears

Method & Teacher Trainer Manager – ma pod swoją opieką zespół metodyczny Edu Bears. Zajmuje się m. in. szkoleniem Edu Bears Teacher Trainers oraz Lesson Supervisors.
Nauczaniem dzieci zajmuje się od lat prawie dwudziestu. Jej pasją jest metodyka, którą rozumie jako ciągłe poszukiwanie rozwiązań zwiększających efektywność nauczania, jak i budowania relacji z uczniami. Jest przekonana, że aby nauczanie było skuteczne, zarówno lektor, jak i uczeń muszą się czuć na zajęciach dobrze, potrzeby obu stron muszą być „zaopiekowane”.
Drugą jej pasją jest komunikacja – stąd udział w licznych szkoleniach i warsztatach jej poświęconych oraz nacisk na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w zespole metodycznym. Obie te pasje z radością łączy w swojej pracy w Edu Bears.

dr Grzegorz Śpiewak

dr Grzegorz Śpiewak

DOS-ELTea/ deDOMO Education

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i University of Essex, Colchester (Wlk. Brytania). Wykładowca i adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego z 19-letnim stażem, obecnie związany z prestiżową nowojorską uczelnią The New School, gdzie prowadzi wykłady w ramach On-line MA TESOL Programme.

Kluczowy trener i naczelny doradca ds. metodyki nauczania polskiej filii wydawnictwa Macmillan Education, powszechnie uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych mówców w branży, regularnie plasujący się na najwyższych miejscach branżowych rankingów popularności. Założyciel i prezes DOS-Teacher Training Solutions, niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych, pierwszego na polskim rynku szkoleń specjalistycznego ośrodka dedykowanego nauczycielom i lektorom tej branży. Kierowany przez dr Śpiewaka DOS-TTS jest od niemal 15 lat jedyną tego rodzaju inicjatywą, skupiającą kluczowych ekspertów z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajów anglojęzycznych.

Ma na swoim koncie szereg publikacji naukowych i popularyzatorskich, a także  kilka prawdziwych bestsellerów. Najnowszym z nich jest seria przewodników „Angielski dla rodziców”, oparta na jego autorskiej koncepcji metodycznej deDOMO (deDOMO Education 2010).

Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk

Midea

Jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest. Dzieli się wiedzą – pisze blog o budowaniu marki, popełnił trzy książki: „Zakamarki marki”, „Grywalizacja” oraz „Narratologia”. Prowadzi szkolenia z marketingu, brandingu, social media… Kocha literki niemal w każdej – poza Comic Sans – formie.

Luiza Wójtowicz-Waga

Luiza Wójtowicz-Waga

Edunation

Od 20 lat nauczycielka języka angielskiego, od 12 lat trenerka i coach działający w obszarze edukacji językowej. Razem z Anną Popławską prowadzi edunation, jedną z najbardziej prężnych firm organizujących szkolenia i konferencje dla nauczycieli języków obcych. Prowadzi praktyczne szkolenia i warsztaty poszerzające wiedzę i świadomość nauczycieli i metodyków o obszary umiejętności miękkich: kreatywności, asertywności, motywacji budowania własnej marki nauczycielskiej. Moderatorka metody Design Thinking w edukacji. 

Ewa Zawieracz - Karasińska

Ewa Zawieracz - Karasińska

Edu Bears

Methodology Consultant at Edu Bears – A graduate of the University College of Foreign Languages in Gliwice and the University College of Social Sciences in Czestochowa.
In her private life, she is the mum of two sons whom she has obviously introduced to Teddy Eddie’s world. She started her journey with the Teddy Eddie method in 2011 as a Local Method Coordinator with one of our Accredited Centres.
In the course of her professional career she has taught several dozen groups of all ages, including Teddy Eddie and Savvy Ed programs as well as junior and high school courses. In her work, she places great emphasis on classroom dynamics and building learners’ confidence in speaking English. She is responsible for training new Teddy Eddie/Savvy Ed teachers and Local Method Coordinators and holding on-line lesson observations. She tries to instill a love of both methods in teachers and infect them with her enthusiastic approach to classes to make teaching even more effective.

Joanna Zielińska

Joanna Zielińska

YES/Redaktor naczelna magazynu Lider Branży Edukacyjnej

Od 15 lat zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii angielskiej. Ekspert w nauczaniu języka angielskiego. Pasjonatka aktywnej nauki angielskiego. W latach 2009-2019 roku Joanna otworzyła 4 odziały YES w Ostrołęce i Rzekuniu, stając się również akredytowanym centrum metody Teddy Eddie oraz uzyskała statut partnera Super Premium. Jako właściciel i dyrektor szkoły postawiła na dynamiczny rozwój firmy. Obecnie zarządza 16-osobowym zespołem a rok szkolny 2019/2020 zaczęła z liczbą 650 kursantów. Od 2019 roku redaktor naczelna magazynu Lider Branży Edukacyjnej, którego misją jest wspieranie właścicieli i dyrektorów szkół prywatnych w stawaniu się skutecznymi liderami. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji. Absolwentka Akademii Trenera Rowińska Business Coaching oraz programu szkoleniowego Kamili Rowińskiej Master Business Training. Ambasadorka książki Kobieta Asertywna. Obecnie studentka na kierunku Trener pod kierunkiem dr Mateusza Grzesiaka na Akademii WSB. Trenerka lektorów oraz prelegentka. Laureatka plebiscytu Lady Business Awards. Doceniona za śmiałość w realizacji wizji nowoczesnej edukacji w szkole językowej oraz stwarzanie dzieciom świetnych warunków do nauki. Wyróżniona w plebiscycie Lwice Biznesu za odwagę w dążeniu do sukcesu oraz determinację w biznesie. Miłośniczka ciągłego rozwoju i aktywnego trybu życia. Relacje, myślenie poza schematem oraz entuzjazm to słowa klucze w jej rozwoju oraz dążeniu do osiągania wytyczonych celów.