PRELEGENCI KONFERENCJI SYNERGY GARDEN 2021 (w porządku alfabetycznym)

Karolina Bezrąk

Karolina Bezrąk

Ultimate Language Center

Założycielka Ultimate Center sp. z o.o. centrum edukacyjno -językowego z kilkoma oddziałami we Wrocławiu i okolicach (jedynych z certyfikatem jakości ISO). Współzałożycielka Langactive Camps sp. z o.o. – campów językowych z native speakerami. Partner Super Premium Edu Bears oraz ambasadorka metody Teddy Eddie. Trener Business English. Założycielka Business & Mind miejsca dedykowanego rozwojowi biznesowemu kobiet. 

Od siedmiu lat z sukcesem buduje firmę  marzeń z zespołem opartym na motywacji wewnętrznej. Od dwóch lat dzieli się wiedzą prowadząc konsultacje biznesowe, szkolenia wewnętrze dedykowane rozwojowi firmy i jej właścicieli. Od 2020 członkini ISPF International Society of Female Professionals USA będące uhonorowaniem sukcesów biznesowych. Zwolenniczka edukacji zorientowanej na wyniki: Blair Singer, Napoleon Hill, Tony Robbins, Jim Rohn, Justin Teoh, Mac Newton, T.Harv Eker.

 

 

Magdalena Blochowska

Magdalena Blochowska

Edu Bears

Back Office Manager & B2B Support Specialist w Edu Bears. Cały okres kariery zawodowej doskonali się w pracy z ludźmi i obsłudze klienta. Ma w sobie potrzebę ciągłego rozwoju, którą zaspokaja poprzez udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach w Polsce i za granicą. Wiedzą chętnie dzieli się z członkami swojego zespołu, a także Licencjobiorcami Edu Bears. Przez ostanie 6 lat pracowała w szkole Clan City, gdzie przeszła wszystkie stopnie zawodowe, skończywszy na pozycji kierownika szkoły. Niezależnie była menadżerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English.

Prywatnie wielka fanka Piasta Gliwice. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, jaką jest taniec, w każdym wydaniu, książki to jej konik, szczególnie te pisane po angielsku. Marzy jej się, aby znaleźć czas na podjęcie się prowadzenia chociaż jednej grupy Teddy Eddie.

Jacek Członkowski

Jacek Członkowski

Pygmalion

Dyrektor i właściciel Szkoły PYGMALION na warszawskim Bródnie. Swoją przygodę z Pygmalionem rozpoczął w 1990 roku, gdy był jeszcze uczniem liceum i zapisał się na kurs angielskiego. Potem jako student pedagogiki i germanistyki zaczął pracować w sekretariacie szkoły, a po ukończeniu studiów został jej kierownikiem. Swoja karierę zawodową ściśle związał z edukacją językową i szkoleniami dla nauczycieli. W szkole Pygmalion robił prawie wszystko: obsługiwał klientów, uczył języka niemieckiego i angielskiego, był dyrektorem administracyjnym oraz metodykiem.
Przez ponad 10 lat był prezesem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, gdzie prowadził kampanie społeczne, zajmował się promocją nauk języków obcych oraz organizował szkolenia i konferencje dla nauczycieli. Był również założycielem firmy szkoleniowej PASE Szkolenia Sp. z o.o. oraz współzałożycielem EDUNATION. Udzielał się społecznie we władzach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL oraz w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Językowych EAQUALS.
Obecnie swoją całą energię poświęca na rozwój szkoły PYGMALION!

Ewelina Dagiel - Surmańska

Ewelina Dagiel - Surmańska

What’s up?/Edu Bears

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, lektor, założyciel i dyrektor metodyczny Akademii Rozwoju What’s up, edukator Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli i rodziców oraz metodyk Edu Bears.  Zdobyła wszystkie poziomy szkoleniowe z metod Teddy Eddie i Savvy Ed, a co się z tym wiąże, szkoli przyszłych lektorów tych metod, prowadzi hospitacje lekcji on-line oraz szkolenia w całej Polsce.   W 2016 roku utworzyła pierwsze niezależne centrum szkoleniowe Teddy Eddie.

Od początku swojej działalności zawodowej, czyli od 1998r., głęboko wierzy w to, że nie ma edukacji bez relacji.  Uważa, że zarządzanie grupą oraz motywacja są podstawowymi umiejętnościami każdego lektora. 

Prywatnie mama trójki dzieci, które znajomość językową zawdzięczają dwóm misiom – Teddy Eddie oraz Savvy Ed oraz autorskim programom nauczania Eweliny, które opracowała  i z ogromnym powodzeniem wdrożyła w swojej szkole.

dr hab. Joanna Femiak

dr hab. Joanna Femiak

Personnel Training Institute

Wykształcenie: Psycholog i filozof, Absolwent i wykładowca Szkoły dla Trenerów Biznesu, Absolwent Szkoły Trenerów Treningu Interpersonalnego. Habilitację obroniła na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w 2019 roku.
Doświadczenie zawodowe: Wieloletni trener, coach i doradca ds. zarządzania personelem, Międzynarodowy Trener Videotreningu Komunikacji (VIT).
Podczas swoich szkoleń łączy umiejętności psychologa, praktykę trenera z wiedzą pięknej dziedziny, jaką jest filozofia. Maksyma, która jej towarzyszy w pracy i życiu to:
„Co sobie uświadamiasz, to kontrolujesz, to, czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje ciebie” A. de Mello.
Projektuje i wspiera instytucje we wprowadzaniu systemów HR w firmach. Bada zagadnienia związane z edukacją dorosłych, samoświadomością i szeroko rozumianym rozwojem.
W PTI monitoruje działalność merytoryczną i administracyjną Instytutu, czuwa nad jego rozwojem. Odpowiada także za wizerunek PTI na rynku szkoleń. Jest członkiem PTP, PTF.

Sonja Górniak

Sonja Górniak

Edu Bears

Od dwudziestu lat jest czynnym lektorem języka angielskiego i hiszpańskiego. Pracuje jako metodyk w Edu Bears. Zawodowo lubi zgłębiać nauczanie przyjazne mózgowi, slow teaching i głębokie przetwarzanie poznanych treści, oraz bacznie obserwuje, jakie formy nauczania sprawdzają się w praktyce. Uwielbia pomagać w rozwijaniu dydaktycznych skrzydeł i nic jej tak nie cieszy, jak sukcesy lektorów, którymi się opiekuje. Nie wyobraża sobie życia bez prowadzenia lekcji, choćby kilka godzin w tygodniu. W wolnym czasie (którego ciągle ma za mało) prowadzi blogi związane z jej pasjami: nauczaniem, podróżami i gotowaniem.

Adam Jańczak

Adam Jańczak

Edu Bears

Od ponad 20 lat związany z edukacją i uczeniem języka angielskiego. Nauczyciel, metodyk, konsultant egzaminacyjny i freelancer. Wcześniejsze lata spędził prowadząc szkolenia z wykorzystania nowoczesnych rozwiązań cyfrowych opartych o formułę blended learningu w Republice Czeskiej, w Rumunii, na Węgrzech i na Słowacji. Rozpoczął właśnie trzeci rok współpracy z firmą Edu Bears w zakresie promocji metody Teddy Eddie wśród szkół językowych w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. W swojej codziennej pracy koncentruje się głównie na motywowaniu, wspieraniu właścicieli szkół, managerów i nauczycieli w celu optymalnego wykorzystywania potencjału każdej jednostki. 

Marcel Klimczak

Marcel Klimczak

eduSky / Quest

Od ponad 25 lat tworzy, koordynuje i wdraża projekty zwiększające efektywność biznesową ludzi i przedsiębiorstw. Obejmują zarówno pracę na procesach wewnętrznych (wyznaczanie celów, strategii, skuteczne zarządzanie ludźmi i zespołami), jak i zewnętrznych (sprzedaż, relacje z klientami, negocjacje). Wychowanek konsultantów – trenerów holenderskich: Thomasa Benedicta, Marka Karelse i Frederika Engelsmana. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w takich dziedzinach, jak: dydaktyka, public relations, zarządzanie sprzedażą zagraniczną, badania rynku w międzynarodowej korporacji. Aktualnie zaangażowany w międzynarodowy projekt lingwistyczny.

 

Ola Komada

Ola Komada

Edu Bears

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektor, metodyk, a następnie dyrektor zarządzający i metodyczny w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku, rocznie miała pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów. Jest współautorką metod Teddy Eddie oraz Savvy Ed, z których korzysta obecnie kilkanaście tysięcy uczniów w Polsce. Obecnie jest prezesem zarządu Edu Bears, gdzie pilnuje stałego rozwoju firmy, we wszystkich kierunkach. W swojej pracy stawia na relacje i jak najczęstszy kontakt z właścicielami akredytowanych centrów Teddy Eddie, tak aby być na bieżąco z problemami i wyzwaniami naszej branży. Z racji skali (ponad 200 szkół w sieci) pomaga jej w tym kilkunastoosobowy zespół specjalistów, którym na co dzień zarządza w siedzibie głównej firmy, na Górnym Śląsku. Od zeszłego roku jej główny projekt to wyjście Edu Bears na rynki zagraniczne, efekty już są, tak więc w roku szkolnym 2019/20 uczniowie z Czech również będą mogli korzystać z metody Teddy Eddie w pierwszych akredytowanych centrach, jakie powstały poza granicami Polski.

Diana Kubica

Diana Kubica

Edu Bears/Clan City

Polonistka i anglistka. Właścicielka szkół angielskiego CLAN CITY, Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English oraz Centrum Badań i Rozwoju Edukacji Językowej, w którym powstają innowacyjne programy i metody nauczania. Współautorka metody TEDDY EDDIE, która otrzymała z ramienia British Council nominację do międzynarodowej nagrody ELTons. Autorka ambitnej metody SAVVY ED dla starszych dzieci. Współwłaścicielka firmy edukacyjnej Edu Bears sp. z o.o. Metodyka nauczania to coś, co zna i kocha, a biznes, to to, czego potrzebuje i czego wciąż się uczy. Za najpotrzebniejsze, a zarazem najtrudniejsze w pracy uważa zarządzanie zasobami ludzkimi i wdrażanie rozwiązań systemowych. Prywatnie mama nastolatka, na którym nieustannie testuje swoje pomysły dydaktyczne. Pasjonatka zwiedzania, literatury o krajach arabskich i seriali telewizyjnych. Hobbistycznie uprawia taniec towarzyski.

 

Małgorzata Mansoor

Małgorzata Mansoor

Mansoor Academy

Właściciel szkoły, metodyk, lektor i, jak sama o sobie mówi, „przede wszystkim wieczny uczeń”. Wierzy w spełnianie marzeń i osiąganie tego co niemożliwe. Dlatego kiedy powiedziano jej, że nie nadaje się do pracy z dziećmi i młodzieżą, została technikiem obsługi turystycznej i pilotem wycieczek. Studiowała również stosunki międzykulturowe na Wydziale Orientalistyki. Wszystkie te doświadczenia ubogaciły ją i pozytywnie wpłynęły na postrzeganie procesu uczenia się i relacji z ludźmi. Szukała jednak odwagi i sposobu, żeby wrócić do swojego marzenia i tak trafiła najpierw do Naucznycielkiego Kolegium Języka Angielskiego, a później na Wydział Lingwistyki Stosowanej i na kurs CELTA. Pracowała w państwowej szkole podstawowej i gimnazjum. Cały czas jednak szukała swojego miejsca i dlatego w 2013 roku stworzyła Mansoor Academy. Niezmiennie fascynuje ją drugi człowiek i proces uczenia się. W 2020 roku kiedy wszyscy doświadczyliśmy pandemii, zespół Mansoor Academy w ciągu dwóch dni przeniósł zajęcia ponad 600 osób w świat online. Pierwsze zajęcia online prowadziła wraz jej lektorami 5 lat temu, a teraz online i hybryda to codzienność, którą lubi często tak samo jak zajęcia stacjonarne.

Agnieszka Matonia

Agnieszka Matonia

Edu Bears

Method & Teacher Trainer Specialist – Absolwentka  filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Swoją przygodę z Miśkiem zaczęła w 2012 roku, jako lektor w Akredytowanym Centrum Metody Teddy Eddie. Następnie, w jednej z macierzystych szkół (CLAN4YOU) była zarówno lektorem, metodykiem, jak i managerem. Pracowała również jako Teddy Eddie Lesson Supervisor. Od sierpnia zaczęła pracę w firmie Edu Bears na stanowisku Method & Teacher Trainer Specialist. W praktyce zawodowej wierzy, że pozytywne relacje i komunikacja są kluczem do osiągnięcia wyznaczonych celów.  Zawsze stara się jak najlepiej rozwijać potencjał i talenty, zarówno swoich uczniów, jak i lektorów, z którymi współpracuje. W życiu prywatnym jest mamą 2 letniej Emilki, dzięki której poznaje metodę Teddy Eddie z zupełnie nowej strony – strony rodzica. W wolnym czasie jednym okiem czyta książki, a drugim ogląda seriale, słuchając przy tym muzyki.

Dominika Muńko

Dominika Muńko

Memo

Filozof, neurokognitywista, nauczyciel języka angielskiego, metodyk i naukowiec totalnie zafascynowany poznawczymi możliwościami mózgu; założycielka szkoły językowej oraz autorka licencjonowanych i nagradzanych programów z zakresu szybkiego czytania, technik pamięciowych, koncentracji uwagi oraz efektywnej nauki Memo (więcej: www.szkolamemo.pl); czynny członek międzynarodowych zespołów badawczych, m.in. w Foggi, Modenie, Nowym Jorku oraz Kelaniji.

Katarzyna Skolimowska

Katarzyna Skolimowska

FitEdukacja

Od 14 lat zajmuje się tematem edukacji, polonistka z doświadczeniem zawodowym we wszystkich typach szkół, szczególnie mocno ukochała wychowawstwo, stworzyła FitEdukację https://fitedukacja.com.pl/   – zieloną przestrzeń, odchudzoną edukacją ze zbędnych obciążeń, wspiera nauczycieli i wychowawców, prowadzi szkolenia, jest autorką trzech książek: „Wychowanie do osobistego rozwoju” (dwie części) i „Podkręć móg! I wejdź na wyższy poziom nauczania” oraz ebooka „Szczeliny sztuki. Szkolne scenariusze teatralne” , prowadzi bloga edukacyjnego i pisze artykuły do magazynów branżowych.

Wraz ze swoim FitZespołem prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży (FitPolski, FitMózg) według autorskiego programu. Nagrywa FitPodcasty dla dzieci. Motywuje nauczycieli do aktywności fizycznej i organizuje wyzwanie FitBelfer  – wyGRAJ swój dobrostan

Uwielbia nordic walking o wschodzie słońca, kocha patrzeć na góry, pisze tylko w towarzystwie muzyki, nie wyobraża sobie poranku bez kurkumy i cynamonu. Marzy o tym, aby na plaży namalować obraz. 

Bogna Śmieja

Bogna Śmieja

Edu Bears

Nauczaniem dzieci zajmuje się od lat prawie dwudziestu. Jej pasją jest metodyka, którą rozumie jako ciągłe poszukiwanie rozwiązań zwiększających efektywność nauczania, jak i budowania relacji z uczniami. Jest przekonana, że aby nauczanie było skuteczne, zarówno lektor, jak i uczeń muszą się czuć na zajęciach dobrze, potrzeby obu stron muszą być „zaopiekowane”. Drugą jej pasją jest komunikacja – stąd udział w licznych szkoleniach i warsztatach jej poświęconych.

Oba te obszary zainteresowań z radością łączy w swojej pracy w Edu Bears, gdzie ma pod skrzydłami zespół metodyczny, którego celem jest m. in. wspieranie Opiekunów Metody i lektorów.

Prywatnie mama trójki dorosłych już dzieci. Uwielbia wypady w góry, narciarstwo i jazdę na rowerze.

dr Grzegorz Śpiewak

dr Grzegorz Śpiewak

DOS-ELTea/ deDOMO Education

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i University of Essex, Colchester (Wlk. Brytania). Wykładowca i adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego z 19-letnim stażem, obecnie związany z prestiżową nowojorską uczelnią The New School, gdzie prowadzi wykłady w ramach On-line MA TESOL Programme.

Kluczowy trener i naczelny doradca ds. metodyki nauczania polskiej filii wydawnictwa Macmillan Education, powszechnie uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych mówców w branży, regularnie plasujący się na najwyższych miejscach branżowych rankingów popularności. Założyciel i prezes DOS-Teacher Training Solutions, niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych, pierwszego na polskim rynku szkoleń specjalistycznego ośrodka dedykowanego nauczycielom i lektorom tej branży. Kierowany przez dr Śpiewaka DOS-TTS jest od niemal 15 lat jedyną tego rodzaju inicjatywą, skupiającą kluczowych ekspertów z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajów anglojęzycznych.

Ma na swoim koncie szereg publikacji naukowych i popularyzatorskich, a także  kilka prawdziwych bestsellerów. Najnowszym z nich jest seria przewodników „Angielski dla rodziców”, oparta na jego autorskiej koncepcji metodycznej deDOMO (deDOMO Education 2010).

Izabela Walkiewicz

Izabela Walkiewicz

eduSky

Przedsiębiorczyni, manager, współwłaścicielka marki eduSky, prezes zarządu w firmie Exentis sp. z o.o.

Z branżą informatyczną związana od ponad 20 lat. Pasjonatka i obserwatorka nowych technologii informatycznych i ich zastosowania w optymalizacji zarządzania biznesem. Od 3 lat aktywnie wdraża na rynek Platformę eduSky – nowoczesne narzędzie do zarządzania placówką edukacyjną, które aktualnie jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się systemów tego typu w Polsce.

Na co dzień pracuje nad strategicznym rozwojem firmy i produktu. Łączy praktykę z zakresu user experience design i aktywną komunikację z obecnymi i potencjalnymi użytkownikami Platformy eduSky.

Prywatnie wielbicielka biegania, maratonów i aktywności na świeżym powietrzu.

Lidia Wójcik

Lidia Wójcik

Dyplomowany life coach, mentor oraz trener zmiany. Psychologia to jej nieustanna pasja od 20 lat. Specjalizuje się w przeprowadzaniu ludzi przez trudne procesy życiowe. Jej pasją jest praca z podświadomością, poprzez wprowadzanie w stan głębokiej relaksacji. Do pracy wykorzystuje wiele technik integrujących ciało i umysł. Uczy świadomości ciała, emocji poprzez oddech oraz świadome odczuwanie. To daje niezwykłą skuteczność i efektywność w całym procesie. Pomaga ludziom odnaleźć radość i spokój życia. Przez wiele lat zarządzała zespołami w dużych firmach oraz jest przedsiębiorcą. Prowadzi warsztaty dla kobiet z samoakceptacji oraz wspiera osoby chorujące na choroby autoimmunologiczne. Jej specjalnością jest wspieranie w odzyskaniu radości życia. Współpracowała z Cosmopolitan Polska prowadząc Akademię Kobiecości. Przez 5 lat odbyła  3,5 tysiąca godzin pracy coachingowej. 

Ewa Zawieracz - Karasińska

Ewa Zawieracz - Karasińska

Edu Bears

Absolwentka NKJO w Gliwicach oraz Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Prywatnie mama dwóch synów, którzy od początku są wtajemniczani w świat Misia Eddiego. Swoją przygodę z metodą Teddy Eddie rozpoczęła w 2011 na stanowisku Opiekun Metody w jednym z Akredytowanych Centrów. W swojej praktyce zawodowej posiada prowadzenie kilkudziesięciu grup Teddy Eddie, grup Savvy Ed, juniorów oraz licealistów.

W swojej pracy stawia na dynamikę zajęć oraz budowanie pewności siebie u uczniów w używaniu języka angielskiego. Pracuje w Edu Bears na stanowisku Methodology Consultant, co oznacza, że przygotowuje lektorów do roli Opiekuna Metody Teddy Eddie oraz Savvy Ed, prowadzi zarówno hospitacje lekcji on-line, jak i szkolenia z metod Teddy Eddie i Savvy Ed dla nowych lektorów w całej Polsce oraz za granicą. W lektorach stara się zaszczepić miłość do Teddiego Eddiego i Savviego Eda oraz radość z prowadzenia zajęć tak, aby nauczanie było jeszcze bardziej efektywne.

Joanna Zielińska

Joanna Zielińska

Dynamic Education / Szkoła YES Ostrołęka

Ekspert w nauczaniu języka angielskiego. Pasjonatka aktywnej nauki. Właścicielka i dyrektor 4 oddziałów Szkoły Języka Angielskiego YES, która jest akredytowanym centrum metody Teddy Eddie. Redaktor naczelna magazynu Lider Branży Edukacyjnej w latach 2019-2020. Absolwentka Akademii Trenera oraz programu szkoleniowego Kamili Rowińskiej Master Business Training. Ambasadorka książki Kobieta Asertywna. Absolwentka programu Personal Brand Masterclass 2.0 oraz studiów podyplomowych Trener pod kierunkiem dr Mateusza Grzesiaka. Trenerka lektorów oraz prelegentka.  Laureatka plebiscytu Lady Business Awards. Doceniona za wyjście poza schemat tradycyjnej edukacji oraz kreowanie szkoły według własnej wizji. Kreatorka marki edukacyjnej Dynamic Education. Uwielbia książki, taniec i gimnastykę.