PRELEGENCI KONFERENCJI SYNERGY GARDEN 2021 (w porządku alfabetycznym)

Sylwia Anderson-Hanney

Sylwia Anderson-Hanney

Liderka Pozytywnej Dyscypliny w Polsce, pełniąca funkcję International Advisor dla światowej organizacji Positive Discipline Association. Z wykształcenia profilaktyk społeczny, mediator, pedagog i coach. Organizator wielu warsztatów rozwojowych i szkoleń dla rodziców, nauczycieli, specjalistów pracujących z dziećmi, managerów firm i par. Prywatnie spełniona żona Jamesa mama i macocha wychowująca 6 dzieci.

 

 

Karolina Bezrąk

Karolina Bezrąk

Ultimate Language Center

Założycielka Ultimate Center sp. z o.o. – centrum edukacyjno-językowego z kilkoma oddziałami we Wrocławiu i okolicach (jedynych z certyfikatem jakości ISO). Współzałożycielka Langactive Camps sp. z o.o. – obozów językowych z native speakerami. Partner Super Premium Edu Bears oraz ambasadorka metody Teddy Eddie. Trener Business English. Założycielka Business & Mind – miejsca dedykowanego rozwojowi biznesowemu kobiet. Od siedmiu lat z sukcesem buduje firmę marzeń z zespołem opartym na motywacji wewnętrznej. Od dwóch lat dzieli się wiedzą, prowadząc konsultacje biznesowe i szkolenia wewnętrze, dotyczące rozwoju firmy i jej właścicieli. Od 2020 roku członkini ISPF (International Society of Female Professionals USA), które to osiągniecie jest uhonorowaniem jej sukcesów biznesowych. Zwolenniczka edukacji zorientowanej na wyniki (Blair Singer, Napoleon Hill, Tony Robbins, Jim Rohn, Justin Teoh, Mac Newton, T.Harv Eker).

 

 

Magdalena Blochowska

Magdalena Blochowska

Edu Bears

Back office manager & B2B support specialist w Edu Bears. Cały okres kariery zawodowej doskonali się w pracy z ludźmi i obsłudze klienta. Ma w sobie potrzebę ciągłego rozwoju, którą zaspokaja poprzez udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach w Polsce i za granicą. Wiedzą chętnie dzieli się z członkami swojego zespołu, a także licencjobiorcami Edu Bears. Przez ostanie 6 lat pracowała w szkole Clan City, gdzie przeszła wszystkie stopnie zawodowe, skończywszy na pozycji kierownika. Niezależnie była managerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English.

Prywatnie wielka fanka Piasta Gliwice. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, jaką jest taniec w każdym wydaniu. Książki to jej konik, szczególnie te pisane po angielsku. Marzy jej się, aby znaleźć czas na prowadzenie chociaż jednej grupy Teddy Eddie.

Jacek Członkowski

Jacek Członkowski

Pygmalion

Dyrektor i właściciel szkoły Pygmalion na warszawskim Bródnie. Swoją przygodę z Pygmalionem rozpoczął w 1990 roku, gdy był jeszcze uczniem liceum i zapisał się na kurs angielskiego. Potem jako student pedagogiki i germanistyki zaczął pracować w sekretariacie szkoły, a po ukończeniu studiów został jej kierownikiem. Swoją karierę zawodową ściśle związał z edukacją językową i szkoleniami dla nauczycieli. W Pygmalionie robił niemal wszystko: obsługiwał klientów, uczył języka niemieckiego i angielskiego, był dyrektorem administracyjnym oraz metodykiem. Jest założycielem firmy szkoleniowej PASE Szkolenia sp. z o.o. oraz współzałożycielem Edunation.  Przez ponad 10 lat pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, gdzie prowadził kampanie społeczne, zajmował się promocją nauk języków obcych oraz organizował szkolenia i konferencje dla nauczycieli. Udzielał się społecznie we władzach Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL oraz w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Językowych Eaquals. Obecnie całą swoją energię poświęca na rozwój szkoły Pygmalion.

Ewelina Dagiel - Surmańska

Ewelina Dagiel - Surmańska

What’s up?/Edu Bears

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, lektorka, założycielka i dyrektor metodyczny Akademii Rozwoju What’s up, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli i rodziców oraz metodyk Edu Bears. Zdobyła wszystkie poziomy szkoleniowe z metod Teddy Eddie i Savvy Ed, a co się z tym wiąże, szkoli przyszłych lektorów tych metod, prowadzi hospitacje lekcji on-line oraz szkolenia w całej Polsce. W 2016 roku utworzyła pierwsze niezależne centrum szkoleniowe Teddy Eddie. Od początku swojej działalności zawodowej, czyli od 1998 roku, głęboko wierzy w to, że nie ma edukacji bez relacji. Uważa, że zarządzanie grupą oraz motywacja są podstawowymi umiejętnościami każdego lektora.

Prywatnie mama trójki dzieci, które znajomość językową zawdzięczają dwóm misiom oraz jej autorskim programom nauczania, które opracowała i z ogromnym powodzeniem wdrożyła w swojej szkole.

dr hab. Joanna Femiak

dr hab. Joanna Femiak

Personnel Training Institute

Z wykształcenie psycholog i filozof. Absolwentka i wykładowczyni Szkoły dla Trenerów Biznesu, absolwentka Szkoły Trenerów Treningu Interpersonalnego. Habilitację obroniła na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w 2019 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako wieloletni trener, coach, doradca ds. zarządzania personelem oraz Międzynarodowy Trener Videotreningu Komunikacji (VIT). Podczas swoich szkoleń łączy umiejętności psychologa i praktykę trenera z wiedzą pięknej dziedziny, jaką jest filozofia. Maksyma, która jej towarzyszy w pracy i życiu to: „Co sobie uświadamiasz, to kontrolujesz to, czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje ciebie” (A. de Mello).

Projektuje i wspiera instytucje we wprowadzaniu systemów HR w firmach. Bada zagadnienia związane z edukacją dorosłych, samoświadomością i szeroko rozumianym rozwojem.

W PTI monitoruje działalność merytoryczną i administracyjną Instytutu, czuwa nad jego rozwojem. Odpowiada także za wizerunek PTI na rynku szkoleń. Jest członkiem PTP i PTF.

Sonja Górniak

Sonja Górniak

Edu Bears

Od dwudziestu lat jest czynnym lektorem języka angielskiego i hiszpańskiego. Pracuje jako metodyk w Edu Bears. Zawodowo lubi zgłębiać nauczanie przyjazne mózgowi, slow teaching i głębokie przetwarzanie poznanych treści; oraz bacznie obserwuje, jakie formy nauczania sprawdzają się w praktyce. Uwielbia pomagać w rozwijaniu dydaktycznych skrzydeł i nic jej tak nie cieszy, jak sukcesy lektorów, którymi się opiekuje. Nie wyobraża sobie życia bez prowadzenia lekcji, choćby kilka godzin w tygodniu. W wolnym czasie (którego ciągle ma za mało) prowadzi blogi związane z jej pasjami: nauczaniem, podróżami i gotowaniem.

Adam Jańczak

Adam Jańczak

Edu Bears

Od ponad 20 lat związany z edukacją i nauczaniem języka angielskiego. Nauczyciel, metodyk, konsultant egzaminacyjny i freelancer. Wcześniejsze lata spędził prowadząc szkolenia z wykorzystania nowoczesnych rozwiązań cyfrowych opartych o formułę blended learningu w Republice Czeskiej, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji. Rozpoczął właśnie swój trzeci rok współpracy z firmą Edu Bears w zakresie promocji metody Teddy Eddie wśród szkół językowych w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. W swojej codziennej pracy koncentruje się głównie na motywowaniu i wspieraniu właścicieli szkół, managerów oraz nauczycieli w celu optymalnego wykorzystywania potencjału każdej jednostki.

Marcel Klimczak

Marcel Klimczak

eduSky / Quest

Od ponad 25 lat tworzy, koordynuje i wdraża projekty, zwiększające efektywność biznesową ludzi i przedsiębiorstw. Obejmują one zarówno pracę na procesach wewnętrznych (wyznaczanie celów, strategii, skuteczne zarządzanie ludźmi i zespołami), jak i zewnętrznych (sprzedaż, relacje z klientami, negocjacje). Wychowanek konsultantów i trenerów holenderskich: Thomasa Benedicta, Marka Karelse i Frederika Engelsmana. Jego wcześniejsze doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w takich dziedzinach jak: dydaktyka, public relations, zarządzanie sprzedażą zagraniczną, badania rynku w międzynarodowej korporacji. Aktualnie zaangażowany w międzynarodowy projekt lingwistyczny.

 

Ola Komada

Ola Komada

Edu Bears

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektor, metodyk, a następnie dyrektor zarządzający i metodyczny w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku. Rocznie miała pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów. Jest współautorką metod Teddy Eddie oraz Savvy Ed, z których korzysta obecnie kilkanaście tysięcy uczniów w Polsce. Aktualnie jest prezesem zarządu Edu Bears, gdzie pilnuje stałego rozwoju firmy we wszystkich kierunkach. W swojej pracy stawia na relacje i jak najczęstszy kontakt z właścicielami akredytowanych centrów Teddy Eddie, tak aby być na bieżąco z problemami i wyzwaniami naszej branży. Z racji skali (ponad 200 szkół w sieci) pomaga jej w tym kilkunastoosobowy zespół specjalistów, którym na co dzień zarządza w siedzibie głównej firmy na Górnym Śląsku. Od zeszłego roku jej główny projekt to wejście Edu Bears na rynki zagraniczne; efekty już są – w roku szkolnym 2019/20 uczniowie z Czech również mogli korzystać z metody Teddy Eddie w pierwszych akredytowanych centrach, jakie powstały poza granicami Polski.

Diana Kubica

Diana Kubica

Edu Bears/Clan City

Polonistka i anglistka. Właścicielka szkół języka angielskiego Clan City, Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English oraz Centrum Badań i Rozwoju Edukacji Językowej, w którym powstają innowacyjne programy i metody nauczania. Współautorka metody Teddy Eddie, która otrzymała z ramienia British Council nominację do międzynarodowej nagrody ELTons. Autorka ambitnej metody Savvy Ed dla starszych dzieci. Współwłaścicielka firmy edukacyjnej Edu Bears sp. z o.o. Metodyka nauczania to coś, co zna i kocha, a biznes to to, czego potrzebuje i czego wciąż się uczy. Za naistotniejsze, a zarazem najtrudniejsze w pracy uważa zarządzanie zasobami ludzkimi i wdrażanie rozwiązań systemowych. Prywatnie mama nastolatka, na którym nieustannie testuje swoje pomysły dydaktyczne. Pasjonatka zwiedzania, literatury o krajach arabskich i seriali telewizyjnych. Hobbistycznie uprawia taniec towarzyski.

 

Małgorzata Mansoor

Małgorzata Mansoor

Mansoor Academy

Właścicielka szkoły, metodyczka, lektorka i jak sama o sobie mówi – „przede wszystkim wieczny uczeń”. Wierzy w spełnianie marzeń i osiąganie tego, co niemożliwe. Kiedy powiedziano jej, że nie nadaje się do pracy z dziećmi i młodzieżą, została technikiem obsługi turystycznej i pilotem wycieczek. Studiowała również stosunki międzykulturowe na Wydziale Orientalistyki. Wszystkie te doświadczenia ubogaciły ją i pozytywnie wpłynęły na postrzeganie procesu uczenia się i budowania relacji z ludźmi. Szukała jednak odwagi i sposobu, żeby wrócić do swojego marzenia. Tak trafiła najpierw do Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego, a później na Wydział Lingwistyki Stosowanej i na kurs CELTA. Pracowała w państwowej szkole podstawowej i gimnazjum. Cały czas szukała własnego miejsca i dlatego w 2013 roku stworzyła Mansoor Academy. Niezmiennie fascynuje ją drugi człowiek i proces uczenia się. W 2020 roku, kiedy wszyscy doświadczyliśmy pandemii, zespół Mansoor Academy w ciągu dwóch dni przeniósł zajęcia ponad 600 osób w świat online. Pierwsze zajęcia zdalne prowadziła wraz ze swoimi lektorami 5 lat temu, a teraz online i hybryda to codzienność, którą lubi tak samo jak zajęcia stacjonarne.

Agnieszka Matonia

Agnieszka Matonia

Edu Bears

Method & teacher trainer specialist, absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Swoją przygodę z „Miśkiem” zaczęła w 2012 roku jako lektor w akredytowanym centrum metody Teddy Eddie. Następnie, w jednej z macierzystych szkół (CLAN4YOU) była zarówno lektorem, metodykiem, jak i managerem. Pracowała również jako Teddy Eddie lesson supervisor. Od sierpnia zaczęła pracę w firmie Edu Bears na stanowisku method & teacher trainer specialist. Wierzy, że pozytywne relacje i komunikacja w pracy są kluczem do osiągnięcia wyznaczonych celów. Zawsze stara się jak najlepiej rozwijać potencjał i talenty zarówno swoich uczniów, jak i lektorów, z którymi współpracuje. W życiu prywatnym jest mamą 2-letniej Emilki, dzięki której poznaje metodę Teddy Eddie od zupełnie innej strony – strony rodzica. W wolnym czasie jednym okiem czyta książki, a drugim ogląda seriale, słuchając przy tym muzyki.

Dominika Muńko

Dominika Muńko

Memo

Filozof, neurokognitywista, nauczyciel języka angielskiego, metodyk i naukowiec zafascynowany poznawczymi możliwościami mózgu; założycielka szkoły językowej oraz autorka licencjonowanych i nagradzanych programów z zakresu szybkiego czytania, technik pamięciowych, koncentracji uwagi oraz efektywnej nauki Memo (www.szkolamemo.pl); czynny członek międzynarodowych zespołów badawczych, m.in. w Foggi, Modenie, Nowym Jorku oraz Kelaniji.

Katarzyna Skolimowska

Katarzyna Skolimowska

FitEdukacja

Od 14 lat zajmuje się tematem edukacji. Polonistka z doświadczeniem zawodowym we wszystkich typach szkół, szczególnie mocno ukochała wychowawstwo. Stworzyła FitEdukację (www.fitedukacja.com.pl) – zieloną przestrzeń, gdzie edukacja „odchudzona jest o zbędne kilogramy“. Wspiera nauczycieli i wychowawców; prowadzi szkolenia; jest autorką trzech książek: „Wychowanie do osobistego rozwoju” (dwie części), „Podkręć mózg! I wejdź na wyższy poziom nauczania” oraz e-booka „Szczeliny sztuki. Szkolne scenariusze teatralne”; prowadzi bloga edukacyjnego i pisze artykuły do magazynów branżowych.

Wraz ze swoim FitZespołem prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży (FitPolski, FitMózg) według autorskiego programu. Nagrywa FitPodcasty dla dzieci. Motywuje nauczycieli do aktywności fizycznej i organizuje wyzwanie „FitBelfer – wyGRAJ swój dobrostan”.

Uwielbia nordic walking o wschodzie słońca, kocha patrzeć na góry, pisze tylko przy dźwiękach muzyki, nie wyobraża sobie poranka bez kurkumy i cynamonu. Marzy o tym, aby na plaży namalować obraz.

Bogna Śmieja

Bogna Śmieja

Edu Bears

Nauczaniem dzieci zajmuje się od blisko 20 lat. Jej pasją jest metodyka, którą rozumie jako ciągłe poszukiwanie rozwiązań, zwiększających efektywność nauczania, i budowania relacji z uczniami. Jest przekonana, że aby nauczanie było skuteczne zarówno lektor, jak i uczeń muszą się czuć na zajęciach dobrze, potrzeby obu stron muszą być „zaopiekowane”. Drugim jej zamiłowaniem jest komunikacja – stąd udział w licznych szkoleniach i warsztatach dotyczących komunikacji. Oba zainteresowania z radością łączy w swojej pracy w Edu Bears, gdzie ma pod swoimi skrzydłami zespół metodyczny, którego celem jest m. in. wspieranie opiekunów metody i lektorów.

Prywatnie mama trójki dorosłych już dzieci. Uwielbia wypady w góry, narciarstwo i jazdę na rowerze.

dr Grzegorz Śpiewak

dr Grzegorz Śpiewak

DOS-ELTea/ deDOMO Education

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i University of Essex, Colchester (Wlk. Brytania). Wykładowca i adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego z 19-letnim stażem. Obecnie związany z prestiżową nowojorską uczelnią The New School, gdzie prowadzi wykłady on-line w ramach The MA in TESOL Programme.

Kluczowy trener i naczelny doradca ds. metodyki nauczania polskiej filii wydawnictwa Macmillan Education. Powszechnie uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych mówców w branży, regularnie plasujący się na najwyższych miejscach rankingów popularności. Założyciel i prezes DOS-Teacher Training Solutions – niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych, pierwszego na polskim rynku szkoleń specjalistycznego ośrodka dedykowanego nauczycielom i lektorom. Kierowany przez dr. Śpiewaka DOS-TTS jest niemal od 15 lat jedyną tego rodzaju inicjatywą, skupiającą kluczowych ekspertów z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajów anglojęzycznych. Ma na swoim koncie szereg publikacji naukowych i popularyzatorskich, a także kilka prawdziwych bestsellerów. Najnowszym z nich jest seria przewodników „Angielski dla rodziców”, oparta na jego autorskiej koncepcji metodycznej deDOMO (deDOMO Education 2010).

Izabela Walkiewicz

Izabela Walkiewicz

eduSky

Przedsiębiorczyni, manager, współwłaścicielka marki eduSky, prezes zarządu w firmie Exentis sp. z o.o.

Z branżą informatyczną związana od ponad 20 lat. Pasjonatka i obserwatorka nowych technologii informatycznych i ich zastosowania w optymalizacji zarządzania biznesem. Od 3 lat aktywnie wdraża na rynek Platformę eduSky – nowoczesne narzędzie do zarządzania placówką edukacyjną, które aktualnie jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się systemów tego typu w Polsce.

Na co dzień pracuje nad strategicznym rozwojem firmy i produktu. Łączy praktykę z zakresu user experience design i aktywną komunikację z obecnymi i potencjalnymi użytkownikami Platformy eduSky.

Prywatnie wielbicielka biegania, maratonów i aktywności na świeżym powietrzu.

Lidia Wójcik

Lidia Wójcik

Dyplomowany life coach, mentor oraz trener zmiany. Psychologia jest jej pasją od 20 lat. Specjalizuje się w przeprowadzaniu ludzi przez trudne procesy życiowe. Pracuje z podświadomością, poprzez wprowadzanie w stan głębokiej relaksacji. We własnym warsztacie wykorzystuje wiele technik, integrujących ciało i umysł. Uczy świadomości ciała i emocji poprzez oddech oraz świadome odczuwanie. To połączenie elementów jest niezwykle skuteczne i efektywne. Pomaga ludziom odnaleźć radość i spokój życia. Przez wiele lat zarządzała zespołami w dużych firmach, jest przedsiębiorcą. Prowadzi warsztaty z samoakceptacji dla kobiet oraz wspiera osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne. Jej specjalnością jest wspomaganie w odzyskiwaniu radości życia. Współpracowała z Cosmopolitan Polska, prowadząc Akademię Kobiecości. W ciągu 5 lat przepracowała 3,5 tys. godzin jako coach.

Ewa Zawieracz - Karasińska

Ewa Zawieracz - Karasińska

Edu Bears

Absolwentka NKJO w Gliwicach oraz Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Prywatnie mama dwóch synów, którzy od początku są wtajemniczani w świat Misia Eddiego. Swoją przygodę z metodą Teddy Eddie rozpoczęła w 2011 roku na stanowisku opiekuna metody w jednym z akredytowanych centrów. Podczas praktyki zawodowej prowadziła kilkadziesiąt grup Teddy Eddie i Savvy Ed, uczyła juniorów oraz licealistów. W swojej pracy stawia na dynamikę zajęć oraz budowanie pewności siebie u uczniów w używaniu języka angielskiego. Pracuje w Edu Bears na stanowisku methodology consultant, co oznacza, że przygotowuje lektorów do roli opiekuna metody Teddy Eddie oraz Savvy Ed. Prowadzi zarówno hospitacje lekcji on-line, jak i szkolenia z metod Teddy Eddie i Savvy Ed dla nowych lektorów w całej Polsce oraz za granicą. W lektorach stara się zaszczepić miłość do Teddiego Eddiego i Savviego Eda oraz radość z prowadzenia zajęć tak, aby nauczanie było jeszcze bardziej efektywne.

Joanna Zielińska

Joanna Zielińska

Dynamic Education / Szkoła YES Ostrołęka

Ekspert w nauczaniu języka angielskiego. Pasjonatka aktywnej nauki. Właścicielka i dyrektor 4 oddziałów Szkoły Języka Angielskiego YES, która jest akredytowanym centrum metody Teddy Eddie. Redaktor naczelna magazynu Lider Branży Edukacyjnej w latach 2019-2020. Absolwentka Akademii Trenera oraz programu szkoleniowego Kamili Rowińskiej Master Business Training. Ambasadorka książki „Kobieta Asertywna”. Absolwentka programu Personal Brand Masterclass 2.0 oraz studiów podyplomowych Trener pod kierunkiem dr. Mateusza Grzesiaka. Trenerka lektorów oraz prelegentka. Laureatka plebiscytu Lady Business Awards. Doceniona za wyjście poza schemat tradycyjnej edukacji oraz kreowanie szkoły według własnej wizji. Kreatorka marki edukacyjnej Dynamic Education. Uwielbia książki, taniec i gimnastykę.