O nas

W 2009 roku, kiedy trzy mamy metodyczki: Diana Kubica, Magda Duchnik i Ola Komada, zaczęły pisać pierwszą księgę Teddy Eddie, nic nie zapowiadało, że zaledwie kilka lat później powstanie prężnie rozwijająca się firma Edu Bears. 

 

Co to jest Edu Bears? 

Edu Bears to nowoczesne rozwiązania edukacyjne. Nasza flagowa marka to licencjonowana metoda Teddy Eddie, sprawdzona już w ponad 150 szkołach w całej Polsce przez ponad 9000 kursantów, oferująca ambitny angielski dla dzieci w wieku 2-7 lat.

Starszy brat Eddiego, czyli nasza wschodząca gwiazda Savvy Ed, to metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci zaawansowanych, ale wciąż bardzo młodych, w wieku 7-10 lat.

Dopełnieniem naszej oferty jest Akademia Rodzicaczyli wykłady dla rodziców dbających o rozwój językowy swojej pociechy oraz Synergy Garden – konferencja dla lektorów, metodyków i właścicieli akredytowanych centrów naszych metod.

 

Mówimy o naszych metodach, że są ambitne i niebanalne. Ambitne, bo nie ma innych kursów dla dzieci, podczas których mali uczniowie osłuchiwaliby się z takim ogromem materiału, gdzie w tak umiejętny i dyskretny sposób nastawieni byliby na ogromne bogactwo słów, zdań i tekstów: 2000 słów w ponad 100 utworach o różnym stopniu skomplikowania to właśnie nasza metoda dla maluchów! A dla starszych? 3 poziomy Savvy Ed nie tylko pokrywają, ale znacznie wykraczają poza materiał zawarty w egzaminach Cambridge English: Young Learners (poziomy Starters, Movers i Flyers).

 

Niebanalne, bo nasze teksty, ilustracje i nagrania, mimo, że są dla dzieci, to nie są dziecinne, infantylne i nudne, wprost przeciwnie! Testowane od początku przez klienta docelowego, między innymi dzieci autorek, przeszły przez gęste sito recenzji i jako rezultat zawsze zawierają w sobie coś oryginalnego i „nie wprost,” gdyż o współczesnych dzieciach można powiedzieć wszystko, ale nie, że są standardowe. W żadnej innej metodzie nie ma rockowych aranżacji piosenek, latającego dywanu, który „ułatwia” mówienie po angielsku, czy listów z końca świata przesyłanych przez bohatera podręcznika, budujących motywację wewnętrzną uczniów, bo: „ja też chcę zwiedzać świat i znać angielski!”

Edu Bears to firma, którą obecnie tworzy niewielki, ale stale rosnący zespół kreatywnych, pełnych zapału ludzi. Ta synergia entuzjazmu twórców metody, pracowników firmy, właścicieli akredytowanych centrów, lektorów i rodziców naszych kursantów powoduje, że jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą edukację językową dzieciom – wprowadzamy je w świat języka angielskiego, języka, który nigdy nie jest i nie będzie dla naszych kursantów językiem obcym, wierzymy, że o to trzeba i można w XXI wieku zawalczyć. Jeśli chcesz dołączyć do misiowej rodziny – zapraszamy do kontaktu !

Docenili nas

Cieszy nas niezmiernie fakt, że o naszych metodach wypowiadamy się pozytywnie nie tylko my, twórcy oraz nasi klienci, ale również zewnętrzni eksperci! W 2014 metoda Teddy Eddie została nominowana do międzynarodowej nagrody ELTons, przyznawanej co roku przez British Council najbardziej innowacyjnym kursom na świecie. Co więcej, od kilku lat ambasadorem metody Teddy Eddie i jej wielkim propagatorem jest dr Grzegorz Śpiewak, bezsprzeczny autorytet w dziedzinie nauczania języków obcych.

Dla Was

Od początku naszej działalności stawiamy na jakość nauczania wierząc, że lektorzy, metodycy i właściciele szkół mają wielką moc! Dlatego dbamy o nich z każdej strony poprzez gruntowne szkolenia wstępne oraz stałe wsparcie merytoryczne na każdym kroku trwania współpracy. Razem tworzymy prawdziwą „misiową rodzinkę,” inspirujemy się i wspieramy. Z tej właśnie potrzeby powstał Synergy Garden  – nasza coroczna, wiosenna konferencja dla lektorów, metodyków i właścicieli naszych akredytowanych centrów.

Podczas konferencji nie tylko poszerzamy swoją wiedzę o specjalistyczne tematy z dziedziny nauczania i zarządzania kursami dla dzieci, ale również dzielimy się doświadczeniami, bo wierzymy, że siła naszej firmy polega na synergii pomysłów i energii wszystkich członków naszej misiowej rodzinki. Konferencja nie jest obowiązkowa, gdyż nasze hasło to: „inspirować, nie przymuszać,” ale okazuje się, że prawie każdy chce na niej być! W 2017 roku zgromadziliśmy ponad 100 uczestników, a konferencja jest zamknięta dla osób spoza naszej franczyzy.

Od początku tworzenia naszej pierwszej metody – Teddy Eddie – wiemy jak ważny w edukacji dzieci jest kontakt z rodzicem: stałe wsparcie i edukacja. W roku 2017 udało się spełnić nasze kolejne marzenie – wystartowała Akademia Rodzica, czyli konferencja dla osób, które świadomie podchodzą do edukacji językowej i wychowania swojego dziecka. Chciałyśmy, aby było to wydarzenie dostępne dla wszystkich rodziców w Polsce, dlatego w tym roku oprócz wykładów, w których można było wziąć udział „na żywo,”  zostawiając w tym czasie dziecko pod opieką naszych doświadczonych lektorów, Akademia była też transmitowana na żywo w Internecie, a teraz dostęp do niej jest darmowy na naszym kanale Youtube.

Partnerzy edukacyjni

Nowatorska metoda do wspólnej nauki języka angielskiego dla całej rodziny, zdobywca licznych nagród i wyróżnień. Tak ją lubimy, że od kilku lat wchodzi w skład standardowego zestawu Teddy Eddie.
http://dedomo.pl/

Wiodący magazyn dla nauczycieli języka angielskiego. Regularnie pojawiają się w nim artykuły inspirowane metodą Teddy Eddie, szukamy też w nim inspiracji, aby stale podwyższać jakość nauczania.
http://www.teacher.pl/

Platforma do kompleksowego zarządzania szkołami językowymi, współpracujemy od lat wspólnie dbając o kompleksową obsługę klienta oraz łatwy kontakt pomiędzy kursantami, ich rodzicami, lektorami i administracją szkoły.
http://langlion.com/pl/

Stworzona przez dr Joannę Femiak firma szkoleniowa i doradcza, wspiera szkoły językowe w stałym rozwoju, nasze wspólne wartości to współodpowiedzialność, wiedza, konsekwencja, etyka.
http://www.pti.edu.pl/

Twórczynie Teddy Eddie są członkami wpierającymi Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych, wspólnie promujemy nauczanie języków obcych w Polsce i dbamy o jego wysoką jakość.
https://www.pase.pl/

W ostatnim roku nauki inspirujemy kursantów Teddy Eddie do nauki czytania.
Pomaga nam w tym nasz partner Usborne Books oferując edukacyjne i niezmiernie ciekawe książki dla dzieci.
http://org.usbornebooksathome.co.uk/AnetasEnglishBooks

Znakomita aplikacja służąca do efektywnej nauki z pomocą fiszek. Już niedługo w Fiszkotece dostępny będzie kurs Savvy Ed, dla wszystkich dzieci kontynuujących naukę angielskiego naszą metodą.
https://fiszkoteka.pl/ 

Edunation

Edunation powstało jako inicjatywa Anny Popławskiej-Skibniewskiej i Luizy Wójtowicz-Wagi. Tworzą one edukację pełną radości, edukację wysokich lotów, chcą pomagać nauczycielom się spełniać i być szczęśliwymi ludźmi.

http://www.edunation.com.pl/

Chcesz wiedzieć więcej?