Zespół metodyczny

Poznaj nasz zespół metodyczny! Wśród jego zadań znajduje się wiele niezwykle ważnych elementów. To m.in. praca nad nowymi książkami, przygotowywanie dodatkowych materiałów dla lektorów i prowadzenie szkoleń lektorskich. Zobacz, kto za tym wszystkim stoi.

Struktura zespołu metodycznego

TELS i TETT

Teddy Eddie Lesson Supervisor i Teddy Eddie Teacher Trainer: jako TELS i TETT dołączysz do zespołu metodycznego Edu Bears, w tej roli poprowadzisz ogólnopolskie szkolenia metodą Teddy Eddie i będziesz wspierał nowych lektorów Akredytowanych Centów Metody Teddy Eddie.

SELS i SETT

Savvy Ed Lesson Supervisor i Savvy Ed Teacher Trainer: jako SELS i SETT dołączysz do zespołu metodycznego Edu Bears. W tej roli poprowadzisz ogólnopolskie szkolenia metodą Savvy Ed i będziesz wspierał nowych lektorów Akredytowanych Centrów Metody Savvy Ed.

ELLS i ELTT

Edward’s League Lesson Supervisor i Edward’s League Teacher Trainer: jako ELLS i ELTT dołączysz do zespołu metodycznego Edu Bears. W tej roli poprowadzisz ogólnopolskie szkolenia metodą Edward’s League i będziesz wspierał nowych lektorów Akredytowanych Centrów Metody Savvy Ed.

Methodology Consultant

Methodology Consultant: jako Methodology Consultant będziesz miał rolę doradczą oraz realny wpływ na metodykę Edu Bears. Będziesz aktywnie uczestniczył w wypracowywaniu i ulepszaniu rozwiązań stosowanych we wszystkich naszych metodach.

Kreator contentu online

Kreator contentu online:  jako kreator contentu online będziesz współpracował z Teamem Metodycznym Edu Bears w zakresie tworzenia wartościowych treści cyfrowych skierowanych do lektorów, rodziców i szkół partnerskich. Będziesz tworzył wpisy na blog i/lub media społecznościowe Edu Bears.

Nasi metodycy

Ola Komada Edu Bears metodyk angielski dla dzieci

Ola Komada, Edu Bears Director of Studies – Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektor, a następnie dyrektor metodyczny w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku, rocznie miała pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów.

Z jej pasji do uczenia maluszków powstała praktyczna strona metody nauczania języka angielskiego dla dzieci – Teddy Eddie, nominowanej do nagrody ELTons za innowacyjność. Jest dyrektorem metodycznym firmy Edu Bears, gdzie pilnuje stałego rozwoju firmy, we wszystkich kierunkach.

Od kilku lat zaangażowana jest w nowy projekt – metodę Savvy Ed, unikatowy kurs dla zaawansowanych językowo dzieci w wieku 7-10 lat. Ma bardzo praktyczne podejście do zawodu lektora, sporo wymaga od uczniów, ale też od siebie. Z racji nadmiaru obowiązków stawia na nauczanie systemowe, które pozwala zredukować czas przygotowania do zajęć, przy jednoczesnym uzyskiwaniu naprawdę dobrych efektów. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci – Zuzi i Emila i z wielką fascynacją obserwuje również ich postępy językowe.

 

Diana Kubica, Edu Bears Director of Studies – Polonistka i anglistka. Właścicielka szkół angielskiego CLAN CITY, Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English oraz Centrum Badań i Rozwoju Edukacji Językowej, w którym powstają innowacyjne programy i metody nauczania.

Współautorka metody TEDDY EDDIE, która otrzymała z ramienia British Council nominację do międzynarodowej nagrody ELTons. Autorka ambitnej metody SAVVY ED dla starszych dzieci. Współwłaścicielka firmy edukacyjnej Edu Bears.

Metodyka nauczania to coś, co zna i kocha, a biznes, to to, czego potrzebuje i czego wciąż się uczy. Za najpotrzebniejsze, a zarazem najtrudniejsze w pracy uważa zarządzanie zasobami ludzkimi i wdrażanie rozwiązań systemowych.

Prywatnie mama nastolatka, na którym nieustannie testuje swoje pomysły dydaktyczne. Pasjonatka zwiedzania, literatury o krajach arabskich i seriali telewizyjnych. Hobbistycznie uprawia taniec towarzyski.

Edu Bears metodyk angielski dla dzieci

Agnieszka Matonia, Methodology Department Supervisor & Methodology Consultant – Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Swoją przygodę z Miśkiem zaczęła w 2012 roku, jako lektor w Akredytowanym Centrum Metody Teddy Eddie. Następnie, w jednej z macierzystych szkół (CLAN4YOU) była zarówno lektorem, metodykiem, jak i managerem. Pracowała również jako Teddy Eddie Lesson Supervisor. Obecnie pracuje w Edu Bears na stanowisku Methodology Department Supervisor & Methodology Consultant. W praktyce zawodowej wierzy, że pozytywne relacje i komunikacja są kluczem do osiągnięcia wyznaczonych celów. W życiu prywatnym jest mamą Emilki, dzięki której poznaje metodę Teddy Eddie od zupełnie innej strony – strony rodzica. W wolnym czasie jednym okiem czyta książki, a drugim ogląda seriale, słuchając przy tym muzyki.

Ewa Zawieracz-Karasińska, Methodology Consultant  – Absolwentka NKJO w Gliwicach oraz Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie.

Prywatnie mama dwóch synów, którzy od początku są wtajemniczani w świat Misia Eddiego. Swoją przygodę z metodą Teddy Eddie rozpoczęła w 2011 na stanowisku Opiekun Metody w jednym z Akredytowanych Centrów.

W swojej praktyce zawodowej posiada prowadzenie kilkudziesięciu grup Teddy Eddie, grup Savvy Ed, juniorów oraz licealistów. W swojej pracy stawia na dynamikę zajęć oraz budowanie pewności siebie u uczniów w używaniu języka angielskiego. Pracuje w Edu Bears na stanowisku Methodology Consultant, co oznacza, że przygotowuje lektorów do roli Opiekuna Metody Teddy Eddie oraz Savvy Ed, prowadzi zarówno hospitacje lekcji on-line, jak i szkolenia z metod Teddy Eddie i Savvy Ed dla nowych lektorów w całej Polsce oraz za granicą. W lektorach stara się zaszczepić miłość do Teddiego Eddiego i Savviego Eda oraz radość z prowadzenia zajęć tak, aby nauczanie było jeszcze bardziej efektywne.

Edu Bears metodyk angielski dla dzieci
Edu Bears metodyk angielskie dla dzieci

 

Sonja Górniak, Methodology Consultant – Absolwentka Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Była kursantką na Uniwersytecie w Cambrigde, tam też zdobyła dyplom Proficiency.

Uczy od trzeciego roku życia, najpierw usadzane w rzędzie zabawki przed wyimaginowaną tablicą, a od dwóch dekad prawdziwych słuchaczy. Przez lata specjalizowała się w kursach in-company, a zupełnym przypadkiem parę ładnych lat temu zaczęła uczyć dzieci i okazało się, że pokochała to całym sercem.

Ogromną przyjemność sprawia jej patrzenie, jak lektorzy rozwijają skrzydła. Stawia sobie za cel wzmacnianie i pogłębianie mocnych stron nauczycieli, którymi się opiekuje. Nieustannie szkoli się i rozwija. Jest pasjonatką nowoczesnych metod i trendów w nauczaniu (e-learning, online, nauczanie przyjazne mózgowi, TPR), ale nie lekceważy tradycyjnej, sprawdzonej metodyki. Stawia na jakość, komunikację i osiąganie zarówno krótko- jak i długofalowych celów swoich uczniów. W wolnym czasie prowadzi blogi związane z jej pasjami: nauczaniem, podróżami i gotowaniem.

 

Ewelina Lipian, Method & Teacher Trainer Specialist  – Absolwentka filologii angielskiej i polskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu.
Jej pierwsze zawodowe spotkanie z Miśkiem Teddy Eddie miało miejsce w 2013 roku, kiedy rozpoczęła pracę na stanowisku metodyka w jednej z macierzystych szkół metody Teddy Eddie, CLAN4YOU. Pracowała także jako Teddy Eddie Lesson Supervisor. W nauczaniu pasjonuje ją retrieval practice, zasada less is more, jak również gramatyka kognitywna. Ostatnio koncentruje się na wspieraniu swoich uczniów w opracowaniu skutecznych technik uczenia się i wdrażaniu ich we własne plany rozwoju językowego.
Jest mamą dwóch synów, co powoduje, że jej czas wolny ogranicza się do godzin nocnych, kiedy to gotuje i piecze dla swojej rodziny, łamiąc przy tym wszelkie zasady minimalizmu, czyta książki, jak również realizuje założenia swojego planu treningowego na siłowni.

Edu Bears metodyk angielskie dla dzieci
Edu Bears metodyka angielski dla dzieci

Bogna Śmieja, Methodology Project Manager – w firmie Edu Bears ma pod skrzydłami team metodyczny. Opowiada za system wsparcia metodycznego dla szkół licencyjnych – od szkoleń i webinariów lektorskich, poprzez ścieżkę wdrażania Opiekunów Metody, aż do wypracowywania nowych rozwiązań w tym obszarze.

Belfer z przekonania. Bliskie jest jej hasło, że nauczanie to praca serca. Ma silne przeświadczenie, że można dotrzeć do każdego dziecka – trzeba znaleźć odpowiedni klucz oraz dodać do tego serdeczność, cierpliwość i zaufanie. Ogromną satysfakcję przynosi jej praca z lektorami i metodykami oraz obserwacja ich rozwoju.

Świadomość, że umiejętności komunikacyjne są niezbędne, aby porozumieć się z uczniem czy lektorem, skłoniła ją do udziału w licznych kursach i warsztatach z tego zakresu (m.in. Porozumienie Bez Przemocy czy „Sztuka zrozumienia – trening komunikacji interpersonalnej”). Inspiracją dla niej jest obserwacja dzieci i kontakt z nimi (zarówno swoimi prywatnymi, jak też „szkolnymi”). Również roczna praca w St. Catherine’s Montessori School w USA dała jej okazję przyjrzeć się i wprowadzić do swojej praktyki wiele skutecznych narzędzi zarządzania grupą i pracy z dziećmi.

Prywatnie mama trójki dorosłych już dzieci. Uwielbia wypady w góry, narciarstwo i jazdę na rowerze.

 

Współpracujący z nami metodycy

Edu Bears metodyk angielski dla dzieci

Ewelina Dagiel-Surmańska, Teddy Eddie & Savvy Ed Teacher Supervisor and Trainer – Założycielka i dyrektor metodyczna szkoły języka angielskiego What’s up?, edukator Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli i rodziców, muzyk i pedagog z zamiłowania i wykształcenia oraz metodyk Edu Bears, a prywatnie mama trójki dzieci. Ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe zintegrowanej wczesnej edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Prowadzi hospitacje lekcji oraz szkolenia Teddy Eddie i Savvy Ed w całej Polsce. Głęboko wierzy w to, że nie ma edukacji bez relacji. Uważa, że zarządzanie grupą oraz umiejętność motywowania siebie i innych są podstawowymi umiejętnościami każdego lektora.

Edu Bears metodyk angielski dla dzieci

 

Magdalena Szuber,  Teddy Eddie Lesson Supervisor – Właścicielka szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży iSpeak. Na co dzień dyrektor metodyczna wspierająca 20 osobowy zespół lektorski w rozwoju zawodowym. Absolwentka filologii angielskiej NKJO i IFA we Wrocławiu, absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu SWPS. Lektorka z pasji, psycholog z ciekawości do ludzi. Metodyk Edu Bears, prelegentka Ogólnopolskiej Konferencji Synergy Garden i trener szkoleń OLDI dla właścicieli szkół językowych. Moje ulubione hasła jako właściciela szkoły językowej i metodyka to praktyka, wiara w ludzi i uporządkowany sposób myślenia o zarządzaniu zespołem.

 

zespol metodyczny edu bears

Osoby stojące, zaczynając od lewej strony: Joanna Haracz, Karolina Dudek, Beata Hałas, Hanna Lukas, Paulina Psiuk, Magdalena Sękowska-Kowalczyk, Magdalena Zielińska, Kinga Bigas, Karolina Szukalska, Katarzyna Janiak, Ewa Szcząchor, Justyna Smolnik, Magdalena Szuber, Kinga Richter, Agnieszka Pędzimąż, Marlena Sommerfeld, Małgorzata Mansoor, Ewelina Laszczyk-Grzybowska, Weronika Betlejewska, Paulina Juszyńska, Marta Sztajerwald-Prot, Elżbieta Filas-Żądło.
Osoby siedzące, od lewej strony: Agnieszka Świdurska, Anna Kosek, Edyta Stemplewska, Ewa Zawieracz- Karasińska, Agnieszka Matonia, Ewelina Lipian, Sonja Górniak

Dołącz do nas