Zespół metodyczny

Poznaj nasz zespół metodyczny! Wśród jego zadań znajduje się wiele niezwykle ważnych elementów. To m.in. praca nad nowymi książkami, przygotowywanie dodatkowych materiałów dla lektorów i prowadzenie szkoleń lektorskich. Zobacz, kto za tym wszystkim stoi.

Struktura zespołu metodycznego

TELS

Teddy Eddie Lesson Supervisor: jako TELS dołączysz do zespołu metodycznego Edu Bears. W tej roli będziesz wspierał nowych lektorów podczas pierwszych zajęć z metodą Teddy Eddie. TELS to rola o zasięgu ogólnopolskim i z możliwością dodatkowych zarobków.

TETT

Teddy Eddie Teacher Trainer: jako TETT dołączysz do zespołu metodycznego Edu Bears. W tej roli poprowadzisz ogólnopolskie szkolenia i będziesz wspierał nowych lektorów Akredytowanych Centrów Metody Teddy Eddie, a mamy ich już ponad kilkaset w całej Polsce, Czechach i na Słowacji.

SELS i SETT

Savvy Ed Lesson Supervisor i Savvy Ed Teacher Trainer: jako SELS i SETT dołączysz do zespołu metodycznego Edu Bears. W tej roli poprowadzisz ogólnopolskie szkolenia i będziesz wspierał nowych lektorów Akredytowanych Centrów Metody Savvy Ed.

Methodology Consultant

Methodology Consultant: jako Methodology Consultant będziesz miał rolę doradczą oraz realny wpływ na metodykę Edu Bears. Będziesz aktywnie uczestniczył w wypracowywaniu i ulepszaniu rozwiązań stosowanych we wszystkich naszych metodach.

Nasi metodycy

Ola Komada Edu Bears metodyk angielski dla dzieci

Ola Komada, Edu Bears Director of Studies – Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektor, a następnie dyrektor metodyczny w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku, rocznie miała pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów.

Z jej pasji do uczenia maluszków powstała praktyczna strona metody nauczania języka angielskiego dla dzieci – Teddy Eddie, nominowanej do nagrody ELTons za innowacyjność. Jest dyrektorem metodycznym firmy Edu Bears, gdzie pilnuje stałego rozwoju firmy, we wszystkich kierunkach.

Od kilku lat zaangażowana jest w nowy projekt – metodę Savvy Ed, unikatowy kurs dla zaawansowanych językowo dzieci w wieku 7-10 lat. Ma bardzo praktyczne podejście do zawodu lektora, sporo wymaga od uczniów, ale też od siebie. Z racji nadmiaru obowiązków stawia na nauczanie systemowe, które pozwala zredukować czas przygotowania do zajęć, przy jednoczesnym uzyskiwaniu naprawdę dobrych efektów. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci – Zuzi i Emila i z wielką fascynacją obserwuje również ich postępy językowe.

 

Diana Kubica, Edu Bears Director of Studies – Polonistka i anglistka. Właścicielka szkół angielskiego CLAN CITY, Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English oraz Centrum Badań i Rozwoju Edukacji Językowej, w którym powstają innowacyjne programy i metody nauczania.

Współautorka metody TEDDY EDDIE, która otrzymała z ramienia British Council nominację do międzynarodowej nagrody ELTons. Autorka ambitnej metody SAVVY ED dla starszych dzieci. Współwłaścicielka firmy edukacyjnej Edu Bears.

Metodyka nauczania to coś, co zna i kocha, a biznes, to to, czego potrzebuje i czego wciąż się uczy. Za najpotrzebniejsze, a zarazem najtrudniejsze w pracy uważa zarządzanie zasobami ludzkimi i wdrażanie rozwiązań systemowych.

Prywatnie mama nastolatka, na którym nieustannie testuje swoje pomysły dydaktyczne. Pasjonatka zwiedzania, literatury o krajach arabskich i seriali telewizyjnych. Hobbistycznie uprawia taniec towarzyski.

Edu Bears metodyka angielski dla dzieci

Bogna Śmieja, Method & Teacher Trainer Manager – w firmie Edu Bears ma pod skrzydłami team metodyczny. Opowiada za system wsparcia metodycznego dla szkół licencyjnych – od szkoleń i webinariów lektorskich, poprzez ścieżkę wdrażania Opiekunów Metody, aż do wypracowywania nowych rozwiązań w tym obszarze.

Belfer z przekonania. Bliskie jest jej hasło, że nauczanie to praca serca. Ma silne przeświadczenie, że można dotrzeć do każdego dziecka – trzeba znaleźć odpowiedni klucz oraz dodać do tego serdeczność, cierpliwość i zaufanie. Ogromną satysfakcję przynosi jej praca z lektorami i metodykami oraz obserwacja ich rozwoju.

Świadomość, że umiejętności komunikacyjne są niezbędne, aby porozumieć się z uczniem czy lektorem, skłoniła ją do udziału w licznych kursach i warsztatach z tego zakresu (m.in. Porozumienie Bez Przemocy czy „Sztuka zrozumienia – trening komunikacji interpersonalnej”). Inspiracją dla niej jest obserwacja dzieci i kontakt z nimi (zarówno swoimi prywatnymi, jak też „szkolnymi”). Również roczna praca w St. Catherine’s Montessori School w USA dała jej okazję przyjrzeć się i wprowadzić do swojej praktyki wiele skutecznych narzędzi zarządzania grupą i pracy z dziećmi.

Prywatnie mama trójki dorosłych już dzieci. Uwielbia wypady w góry, narciarstwo i jazdę na rowerze.

 

Ewa Zawieracz-Karasińska, Methodology Consultant  – Absolwentka NKJO w Gliwicach oraz Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie.

Prywatnie mama dwóch synów, którzy od początku są wtajemniczani w świat Misia Eddiego. Swoją przygodę z metodą Teddy Eddie rozpoczęła w 2011 na stanowisku Opiekun Metody w jednym z Akredytowanych Centrów.

W swojej praktyce zawodowej posiada prowadzenie kilkudziesięciu grup Teddy Eddie, grup Savvy Ed, juniorów oraz licealistów. W swojej pracy stawia na dynamikę zajęć oraz budowanie pewności siebie u uczniów w używaniu języka angielskiego. Pracuje w Edu Bears na stanowisku Methodology Consultant, co oznacza, że przygotowuje lektorów do roli Opiekuna Metody Teddy Eddie oraz Savvy Ed, prowadzi zarówno hospitacje lekcji on-line, jak i szkolenia z metod Teddy Eddie i Savvy Ed dla nowych lektorów w całej Polsce oraz za granicą. W lektorach stara się zaszczepić miłość do Teddiego Eddiego i Savviego Eda oraz radość z prowadzenia zajęć tak, aby nauczanie było jeszcze bardziej efektywne.

Edu Bears metodyk angielski dla dzieci
Edu Bears metodyk angielskie dla dzieci

 

Sonja Górniak, Methodology Consultant – Absolwentka Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Była kursantką na Uniwersytecie w Cambrigde, tam też zdobyła dyplom Proficiency.

Uczy od trzeciego roku życia, najpierw usadzane w rzędzie zabawki przed wyimaginowaną tablicą, a od dwóch dekad prawdziwych słuchaczy. Przez lata specjalizowała się w kursach in-company, a zupełnym przypadkiem parę ładnych lat temu zaczęła uczyć dzieci i okazało się, że pokochała to całym sercem.

Ogromną przyjemność sprawia jej patrzenie, jak lektorzy rozwijają skrzydła. Stawia sobie za cel wzmacnianie i pogłębianie mocnych stron nauczycieli, którymi się opiekuje. Nieustannie szkoli się i rozwija. Jest pasjonatką nowoczesnych metod i trendów w nauczaniu (e-learning, online, nauczanie przyjazne mózgowi, TPR), ale nie lekceważy tradycyjnej, sprawdzonej metodyki. Stawia na jakość, komunikację i osiąganie zarówno krótko- jak i długofalowych celów swoich uczniów. W wolnym czasie prowadzi blogi związane z jej pasjami: nauczaniem, podróżami i gotowaniem.

Agnieszka Matonia, Method & Teacher Trainer Specialist – Absolwentka  filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Swoją przygodę z Miśkiem zaczęła w 2012 roku, jako lektor w Akredytowanym Centrum Metody Teddy Eddie. Następnie, w jednej z macierzystych szkół (CLAN4YOU) była zarówno lektorem, metodykiem, jak i managerem. Pracowała również jako Teddy Eddie Lesson Supervisor. Od niedawna zaczęła pracę w firmie Edu Bears na stanowisku Method & Teacher Trainer Specialist. W praktyce zawodowej wierzy, że pozytywne relacje i komunikacja są kluczem do osiągnięcia wyznaczonych celów. W życiu prywatnym jest mamą 2,5-letniej Emilki, dzięki której poznaje metodę Teddy Eddie od zupełnie innej strony – strony rodzica. W wolnym czasie jednym okiem czyta książki, a drugim ogląda seriale, słuchając przy tym muzyki.

Edu Bears metodyk angielski dla dzieci

Współpracujący z nami metodycy

Edu Bears metodyk angielski dla dzieci

Ewelina Dagiel-Surmańska, Teddy Eddie & Savvy Ed Teacher Supervisor and Trainer – Założycielka i dyrektor metodyczna szkoły języka angielskiego What’s up?, edukator Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli i rodziców, muzyk i pedagog z zamiłowania i wykształcenia oraz metodyk Edu Bears, a prywatnie mama trójki dzieci. Ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe zintegrowanej wczesnej edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Prowadzi hospitacje lekcji oraz szkolenia Teddy Eddie i Savvy Ed w całej Polsce. Głęboko wierzy w to, że nie ma edukacji bez relacji. Uważa, że zarządzanie grupą oraz umiejętność motywowania siebie i innych są podstawowymi umiejętnościami każdego lektora.

Edu Bears metodyk angielski dla dzieci

 

Magdalena Szuber,  Teddy Eddie Lesson Supervisor – Właścicielka szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży iSpeak. Na co dzień dyrektor metodyczna wspierająca 20 osobowy zespół lektorski w rozwoju zawodowym. Absolwentka filologii angielskiej NKJO i IFA we Wrocławiu, absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu SWPS. Lektorka z pasji, psycholog z ciekawości do ludzi. Metodyk Edu Bears, prelegentka Ogólnopolskiej Konferencji Synergy Garden i trener szkoleń OLDI dla właścicieli szkół językowych. Moje ulubione hasła jako właściciela szkoły językowej i metodyka to praktyka, wiara w ludzi i uporządkowany sposób myślenia o zarządzaniu zespołem.

 

Górny rząd, od lewej: Agnieszka Pędzimąż (TELS), Magdalena Szuber (TELS, SELS), Bogna Śmieja (Edu Bears Method & Teacher Trainer Manager) , Ola Komada (Edu Bears Director of Studies), Agnieszka Matonia (Edu Bears Method & Teacher Trainer Specialist, TELS, TETT), Sonja Górniak (Methodology Consultant), Marta Sztajerwald (TELS).

Środkowy rząd, od lewej: Joanna Haracz-Lewandowska (TELS), Weronika Betlejewska (TELS), Ewa Zawieracz-Karasińska (Edu Bears Methodology Consultant), Justyna Gromadzka (TELS), Ewelina Grzybowska (TELS), Ewelina Dagiel-Surmańska (TELS, SELS, TETT, SETT),

Dolny rząd, od lewej: Ewa Szcząchor (TETT), Elżbieta Filas- Żądło (TELS), Ewelina Lipian (TELS), Marika Jackiewicz (TELS).

Dołącz do nas