PRELEGENCI KONFERENCJI EDDIE'S GARDEN 2017

Ola Komada

Ola Komada

Teddy Eddie

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, początkowo lektor, a następnie metodyk w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku. W latach 2009 – 2015, jako Dyrektor Metodyczny Szkoły, miała rocznie pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów. Z jej pasji do uczenia maluszków powstała praktyczna strona metody nauczania języka angielskiego dla dzieci – Teddy Eddie, nominowanej do nagrody ELTons za innowacyjność. Jest jednym ze szkoleniowców metody, rocznie szkoli kilkuset nauczycieli i odbywa niezliczone hospitacje dbając o najwyższą jakość nauczania i stały rozwój lektorów.  Od roku zaangażowana jest w nowy projekt – metodę Savvy Ed, unikatowy kurs dla zaawansowanych językowo dzieci w wieku 7-10 lat. Ma bardzo praktyczne podejście do zawodu lektora, sporo wymaga od uczniów, ale też od siebie. Z racji nadmiaru obowiązków stawia na nauczanie systemowe, które pozwala zredukować czas przygotowania do zajęć, przy jednoczesnym uzyskiwaniu naprawdę dobrych efektów. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci – Zuzi (8) i Emila (4) i z wielką fascynacją obserwuje również ich postępy językowe.

Diana Kubica

Diana Kubica

Clan City / Teddy Eddie

Polonistka, anglistka, właścicielka szkół językowych CLAN CITY.  Współautorka metody Teddy Eddie i autorka programu Savvy Ed. Metodyka to coś, co zna i kocha, a biznes, to to, czego potrzebuje i czego wciąż się uczy. Prywatnie mama 11-letniego Aleksa, na którym nieustannie testuje swoje pomysły dydaktyczne.

dr Grzegorz Śpiewak

dr Grzegorz Śpiewak

DOS-ELTea/ deDOMO Education

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i University of Essex, Colchester (Wlk. Brytania). Wykładowca i adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego z 19-letnim stażem, obecnie związany z prestiżową nowojorską uczelnią The New School, gdzie prowadzi wykłady w ramach On-line MA TESOL Programme.

Kluczowy trener i naczelny doradca ds. metodyki nauczania polskiej filii wydawnictwa Macmillan Education, powszechnie uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych mówców w branży, regularnie plasujący się na najwyższych miejscach branżowych rankingów popularności. Założyciel i prezes DOS-Teacher Training Solutions, niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych, pierwszego na polskim rynku szkoleń specjalistycznego ośrodka dedykowanego nauczycielom i lektorom tej branży. Kierowany przez dr Śpiewaka DOS-TTS jest od niemal 15 lat jedyną tego rodzaju inicjatywą, skupiającą kluczowych ekspertów z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajów anglojęzycznych.

Ma na swoim koncie szereg publikacji naukowych i popularyzatorskich, a także  kilka prawdziwych bestsellerów. Najnowszym z nich jest seria przewodników „Angielski dla rodziców”, oparta na jego autorskiej koncepcji metodycznej deDOMO (deDOMO Education 2010).

 

Bogna Śmieja

Bogna Śmieja

Teddy Eddie

Trener metody Teddy Eddie. Lektor zajmujący się nauczaniem dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym od piętnastu lat. Jej pasją jest metodyka, którą rozumie jako ciągłe poszukiwanie doskonałości w nauczaniu, poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jak uczyć skuteczniej? co ulepszyć w sobie, żeby skorzystali uczniowie? jak kierować i zarządzać grupą? Wie, że inspiracje do skutecznego nauczania można znaleźć wszędzie – u swoich dzieci, uczniów, na kursach i szkoleniach, ale także poza obszarem edukacji. Poszukiwania zaprowadziły ją m.in. na rok do szkoły St. Catherine’s Montessori School w USA, gdzie mogła poznać metodę M. Montessori w praktyce, oraz na liczne kursy, np. Making the Most of a Coursebook (Pilgrims – Canturbury, UK) czy Practcal ICT Tools for Language Teaching (ETI, Malta).

dr Marta Kotarba

dr Marta Kotarba

Pedagog z 15-letnim doświadczeniem w nauczaniu języka obcego w przedszkolach oraz w klasach I-III. Od wielu lat hospituje zajęcia z języków obcych w przedszkolach i doradza nauczycielom, starając się wspierać ich w rozwoju kompetencji metodycznych. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Pedagogiki Małego Dziecka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przygotowuje do pracy przyszłych nauczycieli przedszkola oraz klas I-III, w tym specjalistów, którzy mogą prowadzić zajęcia z języków obcych dla dzieci. Współpracuje także blisko z Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego UW, gdzie prowadzi zajęcia z pedagogiki. Obecnie realizuje projekt badawczy pt. Developing young learners’ communicative competences in a foreign language, w którym bada zakres i możliwości rozwijania językowej kompetencji komunikacyjnej u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym podczas zajęć z języków obcych. Aktywnie propaguje storytelling i metodę projektu w kształceniu językowym prowadząc szkolenia i warsztaty dla nauczycieli. 

dr Joanna Femiak

dr Joanna Femiak

Personnel Training Institute

Psycholog i filozof, Międzynarodowy Trener Videotreningu Komunikacji (VIT), Absolwent i wykładowca Szkoły dla Trenerów Biznesu TROP, Absolwent Szkoly Trenerów Treningu Interpersonalnego, Praktyk NLP. Wieloletni trener, coach i doradca ds. zarządzania personelem. Podczas swoich szkoleń łączy umiejętności psychologa, praktykę trenera z wiedzą pięknej dziedziny, jaką jest filozofia. Maksyma, która jej towarzyszy w pracy i życiu to: „Co sobie uświadamiasz to kontrolujesz, to, czego sobie nie uświadamiasz kontroluje ciebie” A. de Mello.

Anna Popławska

Anna Popławska

Edunation

Lektor języka angielskiego i trenerka nauczycieli języków obcych. Pasjonuje się nowoczesnymi technologiami w nauczaniu, a jeszcze bardziej – uczeniem innych nauczycieli jak korzystać z innowacyjnych pomysłów, aplikacji, narzędzi. Specjalizuje się we wprowadzaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu języków obcych. Prowadziła szereg konferencji edukacyjnych, autorskich szkoleń i warsztatów i regularnie występuje na ważnych wydarzeniach szkoleniowych rynku edukacyjnego, w tym najważniejszych organizacji na Polskim rynku: eduNation i IATEFL. Przez ostanie lata związana byłam z dwoma dużymi szkołami językowymi gdzie byłam Dyrektorem Metodycznym. Obecnie prowadzę swoją szkołę językową, centrum szkoleń dla lektorów i jestem Dyrektorem Metodycznym w firmie To_Reforge, gdzie odpowiadam za rozwój i wdrożenie programów edukacyjnych Polsce i na Świecie. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyłam wiele szkoleń i konferencji dotyczących nowych technologii w Polsce i na świecie. ​

.

 

Ewelina Dagiel - Surmańska

Ewelina Dagiel - Surmańska

What's Up?

Założycielka szkoły języka angielskiego What’s up?, muzyk i pedagog z zamiłowania i wykształcenia, a prywatnie mama trójki dzieci Weroniki, Małgosi oraz Kuby. Ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Studia podyplomowe zintegrowanej wczesnej edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Ogromny wpływ na jej pracę pedagogiczną ma wykształcenie muzyczne. Jako absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st w Olsztynie, w klasie skrzypiec oraz altówki, zwraca szczególną uwagę na melodię języka. W praktyce oznacza to stosowanie wielu ćwiczeń, które mają na celu osiągnięcie płynności oraz naturalności w posługiwaniu się językiem angielskim. Metodę Teddy Eddie wprowadziła w swojej szkole cztery lata temu, od dwóch lat jej szkoła ma status Partnera Premium, a w tym roku została Centrum Szkoleniowym Teddy Eddie i szkolą się w niej przyszli lektorzy tej metody.

 

Aldona Serewa

Aldona Serewa

Studiowała filologię angielską i tłumaczenia na Uniwersytecie Śląskim oraz zarządzanie personelem na SWPS.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy lektorki, trenerki i metodyka. Współpracowała z dwoma ogólnopolskimi szkołami języków obcych jako DOS oraz metodyk do spraw szkoleń korporacyjnych, z sukcesem wdrażając autorskie programy nauczania, monitorując jakość szkoleń, oraz dbając o rozwój kadry lektorskiej. Organizowała szkolenia dla wielu branż i instytucji publicznych.

We współpracy z PASE od prawie dekady prowadzi szkolenia w ramach Kapeluszy Lektora, a także Akademii Metodyka i Akademii Coacha. Trener i prezenter wydawnictwa Cambridge. Autorka artykułów do czasopisma „Personel i zarządzanie” i „The Teacher”. Od niedawna związana również z eduNation w charakterze trenera.

 

 

.

 

Barbara Szybowska

Barbara Szybowska

Cambridge English

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, doświadczona nauczycielka,  egzaminatorka oraz prezenterka . Na co dzień pracuje w szkole językowej, ucząc prawie wszystkie grupy wiekowe i poziomy zaawansowania. W swojej pracy skupia się na motywacji i wzbudzeniu zainteresowania nauką języka angielskiego wśród uczniów, szczególnie tych najmłodszych.   Prywatnie,  uwielbia podróże, wspinaczkę  oraz żarty o blondynkach.

Dawid Bałutowski

Dawid Bałutowski

BCB Szkolenia Coaching

Psycholog, trener, coach. Właściciel firmy szkoleniowej Grupa PBE i współwłaściciel marki BCB Szkolenia Coaching. Ukończył m.in. Akademię Treningu interpersonalnego (Pracownia Psychologiczna Elżbieta Sołtys) i The Art And Science of Coaching (Wszechnica UJ, Erickson College International). Od 12 lat szkoli w sektorze biznesu i oświaty. Przepracował ponad 8000 godzin szkoleniowych.  Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu szeroko rozumianych kompetencji interpersonalnych, rozwoju osobistego i osobistej efektywności, umiejętności menadżerskich, treningach interpersonalnych i treningach asertywności.  Prowadzi szkolenia train the trainers (m.in. w ramach Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych Pracowni Psychologicznej, kursów Trener Sukcesu dla doświadczonych trenerów, Szkoły Trenerów Biznesu Orinoko Szkolenia i Doradztwo,  prowadzi zajęcia na Wyższej Szkole Europejskiej na kierunku „Coach i Trener – partner w rozwoju”, jak również szkoli trenerów wewnętrznych w przedsiębiorstwach). Prelegent ponad 100 konferencji na terenie całej Polski, autor licznych publikacji z zakresu zarządzania i komunikacji. Od 2015 roku prowadzi Szkołę Trenerów Biznesu i Rozwoju Osobistego BCB.

Prowadzi sesje business coachingu i life coachingu zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw.

Renata Góral

Renata Góral

Absolwentka magisterskich i podyplomowych studiów o profilu marketingowym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 17 lat w branży marketingowej, pracowała miedzy innymi dla: grupy Saint Gobain, sieci sklepów Plus GSM Liberty, producenta rowerów Merida, sieci sklepów rowerowych Bike Atelier, sieci sklepów RTV AGD MyCenter, producenta pokarmów dla zwierząt Tropical.  Specjalista z zakresu wsparcia sprzedaży, strategii marketingowych i budowania marki.

Grzegorz Skiera

Grzegorz Skiera

Silence!

Specjalista ds e-marketingu. Założyciel firmy Silence! realizującej szeroko zakrojone kampanie reklamowe w Internecie. Działaniami z zakresu marketingu internetowego zajmuje się już od 2004 roku. Szkoleniowiec i trener. Swoją wiedzą dzieli się współpracując przy projektach realizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, a także GARR (projekty tj. Akademia Przedsiębiorczych; FaceIT – kompleksowy program warsztatów i doradztwa z e-marketingu).

.

PARTNERZY KONFERENCJI EDDIE'S GARDEN 2017: