Akademia Rodzica

Od początku tworzenia naszej pierwszej metody – Teddy Eddie – wiedzieliśmy jak ważny w edukacji dzieci jest kontakt z rodzicem: stałe wsparcie i edukacja. W roku 2017 udało się spełnić nasze kolejne marzenie – wystartowała Akademia Rodzica, czyli cykl wykładów dla osób, które świadomie podchodzą do edukacji językowej i wychowania swojego dziecka. Chcemy, aby było to wydarzenie dostępne dla wszystkich rodziców w Polsce. Co roku Akademia Rodzica otwiera nasze wydarzenie Konferencję Synergy Garden.
Zapraszamy wszystkich rodziców do aktywnego udziału w wykładach. Dla tych którzy nie mogą być z nami, Akademia jest transmitowana na żywo w Internecie w dniu wydarzenia.  Dostęp do poprzednich edycji Akademii jest darmowy na tej stronie internetowej oraz na naszym kanale YouTube.
Ponadto od 2018 roku w ramach Akademii Rodzica ukazują się cyklicznie na naszym blogu ciekawe artykuły dotyczące edukacji językowej dzieci i ich ogólnego rozwoju. Zachęcamy Was do lektury. Zapraszamy na naszego Bloga.
Zespół Edu Bears

Program Akademii Rodzica 2019

START godz.: 10:00 w dniu 6 kwietnia 2019

W tym roku zapraszamy na dwa wykłady na żywo w ramach Akademii Rodzica 2019, które odbędą się w dniu 6 kwietnia 2019 w hotelu Novotel Wrocław City.

Zapraszamy również do oglądania na transmisji na żywo na  naszym kanale YouTube oraz na Fanpage Teddy Eddie 

06.04.2019 - godz.: 10:00 -10:30

ANGELIKA TALAGA: Jak znajomość drugiego języka wpływa na Twój mózg, osobowość i sposób postrzegania świata.

Po co uczyć dzieci języków obcych? Proste! By miały więcej możliwości, swobodnie podróżowały i robiły międzynarodowe kariery. Dodałabym również – dla rozwoju mózgu. I o ile oczywiste jest, że nowy język to nowe słowa, zwroty i struktury, które mózg zapamiętuje; o tyle pragnę się podzielić mniej oczywistymi i o wiele bardziej spektakularnymi zmianami jakie zachodzą w mózgach dzieci, gdy stają się dwujęzyczne.

06.04.2019 - godz.: 10:35 - 11:05

TOMASZ SMACZNY: Wolna zabawa vs zorganizowane zajęcia dla małych dzieci. Sprzeczność czy wyzwanie, które da się pokonać?

Z jednej strony wiemy, że małe dzieci bardzo szybko się uczą i jako rodzice chcemy wykorzystać ten niezwykły moment w ich życiu, umożliwiając dzieciom różne zajęcia. Z drugiej strony słyszymy, że małe dzieci najlepiej rozwijają się w atmosferze zupełnie dowolnej zabawy. Czy można pogodzić te przeciwności? Jak zadbać o właściwy balans? Moja ulubiona filozofia rodzicielska RIE (czytaj raj) podpowiada kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc rodzicom w rozwiązaniu tego dylematu.

Poprzednie edycje