Kurs online

Gra o pron

czyli o świetną wymowę

Autorski kurs dla lektorów Akredytowanych Centrów Metody Teddy Eddie i Savvy Ed

   Zamów kurs    Więcej

Opis kursu

Gra o pron to kurs, który nauczy Cię, w jaki sposób krok po kroku pracować nad Twoją wymową, tak aby była ona w pełni zrozumiała w każdym zakątku świata a Ty brzmiał(a) po angielsku jak nowoczesny, wykształcony Europejczyk czy Europejka.  Jednocześnie kurs podsunie Ci mnóstwo pomysłów na mądre, efektywne i atrakcyjne wplatanie ćwiczeń wymowy w codzienną pracę z Twoimi uczniami.

To gra o naprawdę wysoką stawkę. Tradycyjny sposób uczenia fonetyki (ten, który na pewno pamiętasz ze studiów) zakładał dążenie do niedościgłego ideału wymowy brytyjskiego arystokraty czy profesora Oxfordu. Niestety, jak pokazują nowoczesne badania, ten wydawałoby się szczytny cel, jest dla większości nieosiągalny, a tym samym skutecznie „podkopuje” w uczniach wiarę w siebie i swoje umiejętności. Ponadto zniechęca do pracy nad wymową swoich podopiecznych także samych lektorów języka, którzy obawiają się, że swoje niedoskonałości akcentowe przekażą małym podopiecznym. Czy to brzmi dla Ciebie trochę znajomo…?

Jeśli tak, ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Po pierwsze dowiesz się, że te rzekome niedoskonałości akcentowe to w dużej części wymysł pewnej części fonetyków. Po drugie poznasz w szczegółach zupełnie inny sposób myślenia o świetnym akcencie, oparty na założeniu, że świetna wymowa to nie domena wąskiej elity lecz cel jak najbardziej osiągalny – dla Ciebie i dla Twoich uczniów. Bo, jak dowodzi dr Śpiewak na podstawie prawie trzydziestu lat doświadczeń, wszystkie Polki i  Polacy mają ucho do języków, tylko (jeszcze!) tego nie wiedzą. Dzięki temu kursowi przekonasz się o tym na własne uszy, a jednocześnie wytrenujesz swoje usta i język tak, żeby ten nowoczesny standard wymowy swobodnie osiągnąć. To wszystko po to, by z pełnym przekonaniem i nową, pozytywną energią wspierać rozwój wymowy swoich uczniów.

Korzyści

 • Przyjrzysz się swojej wymowie z zupełnie innej niż dotąd perspektywy.
 • Przekonasz się, że masz znakomite ucho do języków.
 • Skutecznie wyeliminujesz cechy Polish English w swojej wymowie.
 • Opanujesz krok po kroku cechy wymowy wykształconego Europejczyka.
 • Przekonasz się, dlaczego swoich podopiecznych warto uczyć wymowy w nowoczesny sposób już od pierwszej lekcji.
 • Brzmi ciekawie? Zamów kurs już teraz!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla:

 • lektorów szkół językowych
 • każdego, kto chce brzmieć po angielsku jak educated European :)

Obecnie kurs jest dostępny wyłącznie dla właścicieli i lektorów Akredytowanych Centrów Metody Teddy Eddie i Savvy Ed.

Co zawiera kurs?

 • 5 odcinków plus odcinek wprowadzający
 • ponad 5 h nagrań
 • e-book,  w którym poza kompendium wiedzy znajdziesz ponad 20 gotowych do użycia praktycznych ćwiczeń dla Ciebie i Twoich uczniów, na bazie których będziesz w stanie napisać niezliczoną liczbę własnych zadań zgodnych z Twoim programem zajęć
 • 6 miesięcy dostępu do materiałów video
 • Odcinek 0 - Gra o PRON, czyli dlaczego warto walczyć o wymowę w nowoczesnej szkole językowej
 • Odcinek 1 - Gra o zrozumiałość i tożsamość – spółgłoski
 • Odcinek 2 - Gra o zrozumiałość i tożsamość – samogłoski długie
 • Odcinek 3 - Gra o zrozumiałość i tożsamość – samogłoski krótkie i dyftongi
 • Odcinek 4 - Gra o komunikatywność i elegancję – akcent wyrazowy i zdaniowy
 • Odcinek 5 - Gra o płynność i elegancję – linking - łączenia międzywyrazowe

   Zamów kurs

Już teraz zobacz Odcinek 0 i poznaj nasze pierwsze wskazówki!

Pobierz PDF ze wstępem do e-booka i przykładowymi ćwiczeniami.

   Pobierz fragment e-booka

Twórcy kursu

 • dr Grzegorz Śpiewak

  dr Grzegorz Śpiewak

  Autor

  dr Grzegorz Śpiewak – w branży językowej od prawie 30 lat. Zaczynał od pracy lektora w szkołach językowych w Radomiu i Warszawie, a jednocześnie kształcił studentów na warszawskiej Anglistyce i w radomskim Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych – m.in. z fonetyki praktycznej, od czego zaczęła się jego przygoda z dydaktyką wymowy, która z czasem przerodziła się w jedną z jego życiowych trenerskich i akademickich pasji.  

  Jeszcze w latach 90’tych zaangażował się w prace IATEFL Pronunciation SIG – Special Interest Group, w ramach której wygłosił m.in. wykłady w czasie ‘Pronunciation Vienna Colloquium’ (1993) oraz na specjalnej sesji poświęconej implikacjom podejścia ELF w ramach konferencji IATEFL Liverpool 2013.

  Jest współautorem dwóch ważnych publikacji, poświęconych specyficznym problemom fonetycznym Polaków. Pierwsza z nich to drugie wydanie Learner English. A Teacher’s Guide to Interference and other Problems pod redakcją Michaela Swana i Bernarda Smitha (CUP 2001), a druga to Teaching the Pronunciation of English as a Lingua Franca, autorstwa Robina Walkera (OUP 2010).  Jego artykuły poświęcone nowoczesnej dydaktyce wymowy  ukazują się regularnie w prasie branżowej, m.in. w czasopismach Języki Obce w Szkole i The Teacher.

  Na co dzień jest związany z Macmillan Education jako Head ELT Consultant for Poland, Central & Eastern Europe. Jest też współzałożycielem i prezesem DOS-ELTea -niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych. Zasiada także w komitecie honorowym Stowarzyszenia IATEFL Poland jako jego prezes w latach 2001-2003.

  Od ponad 10 lat rozwija swoją autorską metodę deDOMO. Jest głównym autorem wielokrotnie nagradzanej  serii poradników „deDOMO – Angielski dla Rodziców”. Na jej podstawie powstały  z jego udziałem dwa ogólnopolskie programy dwujęzyczności przedszkolnej: DoDoTOK i Gadu Gady.

  Laureat wielu nagród, w tym dwukrotnie European Language Label (w 2012 za projekt „deDOMO: Angielski dla rodziców i dzieci”” oraz w 2016 za projekt „YOUNGSTER”); nominowany do British Council ELTon – Local Innovation Award 2016 za project Teacher Trainer Academy.

 • Sonja Górniak

  Sonja Górniak

  Współautorka e-booka

  Sonja Górniak – na co dzień pracuje jako metodyk w firmie Edu Bears. Uwielbia pomagać lektorom z mniejszym doświadczeniem rozwinąć skrzydła. Zajmuje się omawianiem lekcji, przygotowaniem materiałów dydaktycznych, szkoleniem lektorów i kształceniem szkoleniowców oraz metodyków. 

  Interesuje się nauczaniem przyjaznym mózgowi, slow teaching i głębokim przetwarzaniem poznanych treści. Bacznie obserwuje, jakie formy nauczania sprawdzają się w praktyce.

  Jest współautorką ogólnopolskiego programu dwujęzyczności przedszkolnej Gadu Gady. Od ponad 20 lat jest także czynnym lektorem języka angielskiego i języka hiszpańskiego. Nie wyobraża sobie życia bez prowadzenia lekcji, choćby kilka godzin w tygodniu.

  W wolnym czasie (którego ciągle ma za mało) prowadzi blog Addicted to Teaching i stronę na Facebooku, poświęconą poprawności językowej – Gwoli Ścisłości.

Zacznij poprawiać swoją wymowę już dziś!

Zapisz się na kurs!    Zamów kurs

Opinie

Marika Tarczyńska
Marika Tarczyńska

Pygmalion

Bardzo podobało mi się, że było dużo ćwiczeń praktycznych. Zaletą był także zdecydowanie humor! Dzięki szkoleniu mam pomysły na proste i efektywne zadania dla dzieci. Będę też zwracać większą uwagę na swoje własne wypowiedzi, mając w głowie wiedzę i informacje, które zdobyłam podczas kursu. Przed rozpoczęciem kursu miałam dość mieszane odczucia, ponieważ szkolenia online zazwyczaj nie są dla mnie tak atrakcyjne, jak te na żywo. Obawiałam się również, że jeśli będę jedynie biernie oglądać nagrania to niczego się nie nauczę. Moje obawy jednak nie sprawdziły się dzięki temu, że kurs był przygotowany tak, że brałam w nim bardzo aktywny udział.

Oliwia Kujawińska
Oliwia Kujawińska

Lesson Corner

Dla mnie główne zalety to połączenie ebooka, ćwiczeń, które można zastosować na lekcjach i nagrań z doktorem Śpiewakiem. To wszystko razem sprawia, że kurs od razu wydaje się kompletny i każdy aspekt jest szczegółowo omówiony (można o nim nie tylko poczytać, ale też przećwiczyć "na żywo" dzięki video). Uświadomił mi, że ćwiczenie wymowy nie musi być takie straszne, jak je malują. Także że każdego dnia możemy poświęcić dosłownie chwilkę na grę o pron, a efekty pojawią się na 100 procent. Było to też świetne powtórzenie wiedzy z zajęć z fonetyki ze studiów. "Od ręki” wdrożę ćwiczenia na wymowę na lekcjach. W zasadzie kurs poleciłabym każdemu nauczycielowi języka angielskiego. Myślę, że byłoby super, gdyby GRĘ O PRON obejrzał każdy lektor, który prowadzi zajęcia z Miśkiem. Albo przynajmniej opiekun metody, który przekazałby najważniejsze informacje i ćwiczenia swoim lektorom.

Agnieszka Pawlińska

Gaduła

Świetny autorski program, przemyślany od początku do końca. Ogrom materiału i potężnej roboty w pigułce. Zaznacza ważne elementy, które mogą być rozwijane w zależności od potrzeby indywidulnego odbiorcy. Uświadomił mi konieczność wdrażania zagadnień fonetycznych u dzieci w trakcie kursów Teddy Eddie, tak, aby kształtować dobre nawyki fonetyczne jak najszybciej, a tym samym mieć znaczący wpływ na jakość nauczania w szkole, co przyczyni się do jej rozwoju w dalszej perspektywie. Kurs w mojej opinii jest odpowiedni zarówno dla początkujących Lektorów, którzy nie mają pełnego wykształcenia filologicznego jak i dla osób, które chciałby odświeżyć wiedzę zdobytą na studiach lub poznać inne sposoby jej przekazywania dzieciom. Autorskie pomysły przedstawione w trakcie kursu oraz humorystyczne przykłady dodawały smaczku i sprawiały, że żmudny temat fonetycznych kruczków był przystępny i interesujący.

Olga Prożalska

Cool Kids Academy

Zdecydowanie poprawiłam wymowę - sprawdziłam testem czytania! Polecam go lektorom, ale też wszystkim osobom, które chciałyby popracować nad poprawną wymową. Ja sama planuję obejrzeć sobie na spokojnie wszystko raz jeszcze, mimo że starałam się po każdym odcinku na bieżąco wdrażać wszystko, co mogłam.

Kup kurs "Gra o pron"!

 • 360 zł brutto 292.68 zł netto
 • 260 zł brutto 211.38 zł netto
  Cena dla Akredytowanych Centrów Metody Teddy Eddie i Savvy Ed

FAQ

Jak mogę się zapisać na kurs?

Aby skorzystać z kursu, Zamów dostęp. Obecnie kurs dostępny jest wyłącznie dla właścicieli i pracowników Akredytowanych Centrów Metody Teddy Eddie i Savvy Ed.

Jakie są wymagania sprzętowe, aby bez problemu korzystać z kursu?

Komputer, komórka lub tablet z dostępem do internetu oraz najnowszą wersją przeglądarki Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge.

Kiedy i w jaki sposób otrzymam dostęp do materiałów?

Po złożeniu zamówienia w przeciągu 3 dni roboczych otrzymasz fakturę VAT. Po 3 dniach roboczych od zaksięgowania wpłaty otrzymasz dostęp do platformy Bears’ Station (bs.edubears.pl), na której znajdują się materiały.

Jak się zalogować?

Dostęp do materiałów przez platformę Bears’ Station (bs.edubears.pl). Dane dostępowe to Twój adres e-mail oraz ustalone podczas rejestracji hasło.

Gdzie mogę się zgłosić po pomoc techniczną?

Odnośnie platformy Bears’ Station: napisz na bs@edubears.pl Odnośnie zakupu i kursu: napisz na kursy@edubears.pl.

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, po złożeniu zamówienia w przeciągu trzech dni roboczych otrzymasz fakturę VAT.

Jak długo mam dostęp do materiałów?

Dostęp do materiałów przyznajemy na 6 miesięcy.

Czy mogę zapłacić w ratach?

Nie, płatność należy zrealizować w całości.

Masz dodatkowe pytania?    Skontaktuj się z nami!

Kontakt

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. („RODO”), zostałem/am poinformowany/a, że: 1) Administratorem moich danych osobowych jest Edu Bears sp. z o.o. sp.k., ul. Pszczyńska 69, 44-100 Gliwice, NIP: 631 266 05 60, REGON: 363 507 143, KRS 0000748549, Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, email: office@edubears.pl, tel.: + 48 661 991 992; 2) dane osobowe są przetwarzane przez Administratora w celu skontaktowania się ze mną przez Administratora w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego – na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora, którym jest odpowiedź na zadane pytanie (art. 6 ust. 1 lit. f RODO); 3) moje dane osobowe mogą być udostępnione podmiotom które przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora takim jak podmioty, które dostarczają usługi lub rozwiązania informatyczne Administratorowi; 4) Administrator może korzystać z narzędzia ułatwiającego wysyłanie zbiorczej korespondencji mailowej dostarczanego przez Sendgrid Inc. z siedzibą w USA; w związku z tym dane osoby, do której jest wysyłana korespondencja mogą zostać przekazane poza Europejski Obszar Gospodarczy; Sendgrid Inc. jest podmiotem, który przetwarza dane osobowe na podstawie Standardowych Klauzul Umownych przyjętych przez Komisję Europejską, o których mowa w art. 46 RODO, zawartych między Administratorem a Sendgrid Inc. i zapewnia odpowiedni poziom ochrony danych; 5) dane osobowe przetwarzane w celu skontaktowania się ze mną przez Administratora w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego, Administrator przechowuje przez okres 3 lat od ich zebrania lub do czasu, kiedy Administrator zdecyduje o ich usunięciu; 6) przysługują mi następujące prawa: a) prawo dostępu do podanych przeze mnie danych osobowych oraz prawo otrzymania ich kopii; b) prawo do sprostowania danych osobowych; c) prawo do usunięcia danych osobowych; d) prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych; e) prawo do przeniesienia danych osobowych; f) prawo sprzeciwu wobec przetwarzania podanych danych osobowych; g) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego; 7) w celu skorzystania z jakiegokolwiek prawa, o którym mowa wyżej mogę skierować do Administratora żądanie pisemnie na adres Edu Bears sp. z o.o. sp.k., ul. Pszczyńska 69, 44-100 Gliwice lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres office@edubears.pl; 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak w przypadku ich niepodania niemożliwe będzie skontaktowanie się z Administratorem.

  pokaż całą informację