Kurs online

Świat odczuwany różnorodnie

Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci

Kurs dla lektorów języków obcych 

   Zamów kurs    Więcej

Opis kursu

Świat odczuwany różnorodnie to kurs poświęcony tematyce specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym i jest skierowany do lektorów języków obcych.

Specjalne potrzeby edukacyjne dotyczą aktualnie około 21–22% naszych małych kursantów, a odsetek ten cały czas rośnie. Statystycznie w dziesięcioosobowej grupie kursantów dwoje uczniów to dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi takimi jak:

 •          – wady i/lub  trudności w percepcji w zakresie zmysłów (wzrok, słuch, dotyk), a także ruchu (kinestetyka),
 •          – ryzyko dysleksji;
 •          – nadpobudliwość psychoruchowa;
 •          – trudności emocjonalne;
 •          – zaburzona integracja sensoryczna (SI);
 •          – zespół Aspergera (ZA).

 

Co wspólnego mają specjalne potrzeby edukacyjne i zmysły? 

Każdy z nas nieco inaczej postrzega świat, choć wszyscy odczuwamy go zmysłami. Warto się dowiedzieć, jak swoje otoczenie odbierają nasi mali kursanci, w szczególności ci, którzy mają pewne trudności, wady, zaburzenia. Wpływają one na odbiór rzeczywistości, a pośrednio na zachowanie i proces uczenia się. Dzieci często manifestują potrzeby w sposób trudny do odczytania dla dorosłego, przejawiają zachowania, które są określane jako kłopotliwe zarówno dla lektora, jak i dla pozostałych uczniów. Udział w kursie pomoże Ci lepiej zrozumieć swoich podopiecznych, a także dostosować formy przeprowadzania zajęć do ich potrzeb. Wszystko to zobrazowane praktycznymi przykładami z lekcji.

Korzyści

 • Będziesz potrafił rozpoznać specjalne potrzeby edukacyjne dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
 • Dopasujesz formy przeprowadzania zajęć do specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci, co wpłynie na efektywność nauczania.
 • Będziesz właściwie reagować na tzw. trudne zachowania, wynikające ze specjalnych potrzeb edukacyjnych Twoich wychowanków.
 • Zadbasz o potrzeby zarówno dzieci, jak i swoje.
 • Zmniejszysz poziom stresu, a zwiększysz poziom swojej sprawczości.
 • Brzmi ciekawie? Zamów kurs już teraz!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla:

 • nauczycieli i lektorów języków obcych uczących dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Co zawiera kurs?

 • 5 odcinków
 • 5 godzin nagrań
 • 22 praktyczne zadania do wykonania
 • 6 miesięcy dostępu do materiałów video
 • Odcinek 0 - Specjalne potrzeby edukacyjne, czyli jakie?
 • Odcinek 1 - Od czego tak naprawdę zależy skuteczność uczenia się?
 • Odcinek 2 - Co zrobić dla dziecka z wadą wzroku, słuchu, ruchu?
 • Odcinek 3 - Ryzyko dysleksji
 • Odcinek 4 - Nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD). Trudności emocjonalne
 • Odcinek 5 - Zaburzona integracja sensoryczna. Zespół Aspergera

   Zamów kurs

Już teraz zobacz Odcinek 0 i poznaj nasze pierwsze wskazówki!

Pobierz artykuł i wdróż pierwsze proponowane rozwiązania do swoich zajęć.

   Pobierz artykuł

Twórcy kursu

 • Agnieszka Wilczyńska

  Agnieszka Wilczyńska

  Autorka

  Agnieszka Wilczyńska – pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Ukończyła szkolenia z zakresu terapii dziecka i rodziny, pracy z dziećmi z trudnościami emocjonalnymi i edukacyjnymi. Od 30 lat pracuje jako pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała również pracując w szkołach jako pedagog szkolny, gdzie prowadziła terapię pedagogiczną dzieci z dysharmoniami rozwojowymi. Oprócz diagnozy pedagogicznej przeprowadza diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu. Prowadzi warsztaty dla młodzieży rodziców i nauczycieli.

  W indywidualnej pracy terapeutycznej skupia się na problemach emocjonalnych związanych z lękami po stracie i doświadczeniu przemocy.

  Prywatnie i zawodowo miłośniczka zmian, ruchu i podróży. 

 • Bogna Śmieja

  Bogna Śmieja

  Autorka

  Bogna Śmieja – lektor i metodyk. Od 7 lat związana z firmą Edu Bears, gdzie odpowiada za system wsparcia metodycznego dla szkół licencyjnych, poczynając od szkoleń i webinariów lektorskich, poprzez ścieżkę wdrażania Opiekunów Metody, aż do wypracowywania nowych rozwiązań w tym obszarze.

  Jej wcześniejsze doświadczenia obejmują pracę w charakterze nauczyciela w szkole podstawowej oraz w szkołach językowych, gdzie zajmowała się edukacją zarówno dzieci przedszkolnych i szkolnych, a także młodzieży i dorosłych. W swoim dorobku zawodowym wielokrotnie spotykała podopiecznych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  „Belfer z przekonania”. Bliskie jest jej hasło, że nauczanie to praca serca. Ma silne przeświadczenie, że dzięki serdeczności, cierpliwości i budowaniu zaufania można dotrzeć do każdego dziecka – trzeba tylko znaleźć odpowiedni klucz.

Poznaj specjalne potrzeby edukacyjne swoich uczniów i zacznij stosować sprawdzone oraz skuteczne rozwiązania!

Zapisz się na kurs!    Zamów kurs

Opinie

Ewa Szcząchor
Ewa Szcząchor

lektorka, metodyczka, właścicielka szkoły Filolog w Biłgoraju, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, twórczyni angażujących pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego

Forma rozmowy i połączenie specjalistycznej wiedzy pedagoga pracującego z „trudnymi dziećmi” z praktyczną wiedzą metodyczną i specyfiką pracy w grupie na zajęciach językowych są zdecydowanie wyróżnikami tego kursu. Wiedza jest skondensowana, przedstawiono esencję najbardziej istotną z punktu widzenia lektora/metodyka. Kurs ten jest przede wszystkim kursem narzędziowym. Nie ogranicza się do teorii, choć ta również podana jest w bardzo przystępny i zrozumiały sposób.

Kinga Jusik
Kinga Jusik

lektorka w szkole Expert English w Komornikach

Polecam kurs zarówno wszystkim początkującym lektorom nieposiadających dużego doświadczenia w pracy z dziećmi potrzebującymi indywidualnego podejścia, jak również lektorom pracującym z dziećmi od lat, ale chcącym otrzymać wsparcie ze strony specjalisty w zrozumieniu pewnych zachowań dzieci.

Ania Kosek
Ania Kosek

nauczyciel j. angielskiego, lektor i Opiekun Metody w szkole Yes! w Ostrołęce

Uważam, że wiadomości zawarte w kursie są bardzo, bardzo potrzebne każdej osobie pracującej z dziećmi. Jest to swoiste ABC pracy z dziećmi w ogóle, nie tylko jeśli chodzi o specjalne potrzeby edukacyjne. Super sprawą jest też ebook z wynotowanymi kluczowymi informacjami i ćwiczeniami. Myślę, że ten kurs powinien zobaczyć absolutnie każdy lektor pracujący z dziećmi, nie tylko ze względu na ogromną wartość merytoryczną szkolenia, ale także ze względu na wrażliwość, zrozumienie i empatię, jakie z niego płyną.

Kup kurs "Świat odczuwany różnorodnie"!

 • 360 zł brutto 292.68 zł netto
 • 260 zł brutto 211.38 zł netto
  Cena dla Akredytowanych Centrów Metody Teddy Eddie i Savvy Ed

FAQ

Jak mogę się zapisać na kurs?

Aby skorzystać z kursu, Zamów dostęp.

Jakie są wymagania sprzętowe, aby bez problemu korzystać z kursu?

Komputer, komórka lub tablet z dostępem do internetu oraz najnowszą wersją przeglądarki Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge.

Kiedy i w jaki sposób otrzymam dostęp do materiałów?

Po złożeniu zamówienia w przeciągu 3 dni roboczych otrzymasz fakturę VAT. Po 3 dniach roboczych od zaksięgowania wpłaty otrzymasz dostęp do platformy Bears’ Station (bs.edubears.pl), na której znajdują się materiały.

Jak się zalogować?

Dostęp do materiałów przez platformę Bears’ Station (bs.edubears.pl). Dane dostępowe to Twój adres e-mail oraz ustalone podczas rejestracji hasło.

Gdzie mogę się zgłosić po pomoc techniczną?

Odnośnie platformy Bears’ Station: napisz na bs@edubears.pl Odnośnie zakupu i kursu: napisz na kursy@edubears.pl.

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, po złożeniu zamówienia w przeciągu trzech dni roboczych otrzymasz fakturę VAT.

Jak długo mam dostęp do materiałów?

Dostęp do materiałów przyznajemy na 6 miesięcy.

Czy mogę zapłacić w ratach?

Nie, płatność należy zrealizować w całości.

Masz dodatkowe pytania?    Skontaktuj się z nami!

Kontakt

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. („RODO”), zostałem/am poinformowany/a, że: 1) Administratorem moich danych osobowych jest Edu Bears sp. z o.o. sp.k., ul. Pszczyńska 69, 44-100 Gliwice, NIP: 631 266 05 60, REGON: 363 507 143, KRS 0000748549, Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, email: office@edubears.pl, tel.: + 48 661 991 992; 2) dane osobowe są przetwarzane przez Administratora w celu skontaktowania się ze mną przez Administratora w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego – na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora, którym jest odpowiedź na zadane pytanie (art. 6 ust. 1 lit. f RODO); 3) moje dane osobowe mogą być udostępnione podmiotom które przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora takim jak podmioty, które dostarczają usługi lub rozwiązania informatyczne Administratorowi; 4) Administrator może korzystać z narzędzia ułatwiającego wysyłanie zbiorczej korespondencji mailowej dostarczanego przez Sendgrid Inc. z siedzibą w USA; w związku z tym dane osoby, do której jest wysyłana korespondencja mogą zostać przekazane poza Europejski Obszar Gospodarczy; Sendgrid Inc. jest podmiotem, który przetwarza dane osobowe na podstawie Standardowych Klauzul Umownych przyjętych przez Komisję Europejską, o których mowa w art. 46 RODO, zawartych między Administratorem a Sendgrid Inc. i zapewnia odpowiedni poziom ochrony danych; 5) dane osobowe przetwarzane w celu skontaktowania się ze mną przez Administratora w związku z wypełnieniem formularza kontaktowego, Administrator przechowuje przez okres 3 lat od ich zebrania lub do czasu, kiedy Administrator zdecyduje o ich usunięciu; 6) przysługują mi następujące prawa: a) prawo dostępu do podanych przeze mnie danych osobowych oraz prawo otrzymania ich kopii; b) prawo do sprostowania danych osobowych; c) prawo do usunięcia danych osobowych; d) prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych; e) prawo do przeniesienia danych osobowych; f) prawo sprzeciwu wobec przetwarzania podanych danych osobowych; g) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego; 7) w celu skorzystania z jakiegokolwiek prawa, o którym mowa wyżej mogę skierować do Administratora żądanie pisemnie na adres Edu Bears sp. z o.o. sp.k., ul. Pszczyńska 69, 44-100 Gliwice lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres office@edubears.pl; 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak w przypadku ich niepodania niemożliwe będzie skontaktowanie się z Administratorem.

  pokaż całą informację